Hayatta İlk Kural Sana Yardım Eden İnsanları Asla Unutma

18 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
881 defa okundu.
Hayatta İlk Kural Sana Yardım Eden İnsanları Asla Unutma

Kırşehir’in sevilen eski Taekwondo Milli Takımları Antrenörü Ve Milli Sporcu Sinan Demir, şampiyonluk yolunda hedefine ulaşmak için canla başla hareket eden elit sporculara seslendi.
Kırşehir’in sevilen eski Taekwondo Milli Takımları Antrenörü Ve Milli Sporcu Sinan Demir, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti; “Basketbolda zirveyi gören abdulkerimcabbar kendisini yetiştiren antrenörü ve koçuj.woodenile dünya basınının önünde vefa örneğini sergileyerek şu sözleri söylemiştir : “Beni keşfedip zirveye taşıyan antrenörümü siz sporseverlerin önünde şükranlarımı sunuyorum ,

HAYATTA İLK KURAL SANA YARDIM EDEN İNSANI ASLA UNUTMA”.

Sözleriyle Tarihi bir konuşma yaparak cümleleri atasözü haline gelmiştir.
Benim taekwondo branşımın gereği her ne kadar Uzakdoğu sporu olmasına rağmen bizimde kendi kültür ve geleneğimiz çerçevesinde hareket ederek ilimde , sporda , sanatta , müzikte zirveye ulaşanlar bu vefayı bir çok kişi göstermiştir. Bizde Vefa denince akla ilk gelen İstanbul’da bir semtin adı olarak hatırlarız. Oysa vefa bizim kültürümüzde ve inancımızda bir minnet borcudur. Böyle bilir böyle hatırlarız.
Kırşehirli Demir kendisi içinde vurgu yaparak “Bana emek veren ve zirveye taşıyan şamipyon olmamda emeği geçen anternörlerimi hiçbir zaman unutmadım. Ben mücadele ederek geldiğim yeri asla unutmadım. Bizim kültürümüzde bir atasözü vardır ; Büyüklere saygı küçüklere sevgi adabıyla hareket edilmeli“. Dedi.
Ben burada deniz kaplumbağası örneğini elit sporculara vermek istiyorum. Bir deniz kaplumbağası yumurtadan çıktığı zaman gözünü açar açmaz önce çıktığı yumurtanın kabuğuna bakar sonrada yüzeceği denize bakarak bu kibire kapılabilir.Sevgili sporcular hiçbir zaman kibire , bencilliğe kapılmadan hedeflerinize ulaşmayı asla elden bırakmayınız.

VEFADAN VE SAYGIDAN YOKSUN OLANLAR HAYATIN HER ALANINDA KAYBETMEYE MAHKÛMDURLAR

Kırşehir’in sevilen eski Taekwondo Milli Takımları Antrenörü Ve Milli Sporcu Sinan Demir, kendi branşı ile ilgili şunları kaydetti; “Taekwondo, Kore kökenli bir Uzak Doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 1400 yıllık bir geçmişe sahip olan Taekwondo, birbirinden ayrı iki sistem olan “Ayak Sistemi” ile “Yumruk Metodu”nun birleşmesiyle oluşmuştur. Tae, “tekme” veya “ayakla yapılan vuruş”; kwon, “yumruk” veya “elle yapılan vuruş”; do, “iyilik, doğruluk, fazilete giden yol” anlamına gelmektedir. Taekwondo’nun kelime anlamı; el ve ayak yoludur.
Peki Taekwondo hayatınızı nasıl değiştirebilir? Kişiye katabileceği en iyi özellik özgüvendir. Bu özgüven birilerine saldırmak veya ukalalık yapmanın aksine hayatta daha sakin olmayı ve olaylar karşısında sağlam durmayı sağlar. Böylelikle kişi çevresinde ailesi ve arkadaşları tarafından takdir edilebilecek bir konuma sahip olur.
İkinci olarak disiplin. Disiplin, hayatımızdaki en önemli unsurlardan biri. Disiplin bizi başarıya götüren yolda en büyük rolü oynayanların arasında yer alır ve Taekwondo size bunu fazlasıyla katar. Nasıl mı? Antrenmanlara düzenli katılım, hareketleri aksatmadan çalışmak, yeni hareketler öğrenmek için sabırsızlıkla yeni antrenmanı beklemek ve ona tam vaktinde gitmek.
Taekwondo’ya başlamak için illa zorba bir çocuktan dayak mı yemiş olmanız lazım? Hayır tabiiki de. Filmlerdeki dövüş sahnelerine özenip öyle de heveslenebilirsiniz. Şahsen ben öyle başladım ve 8 yıl devam ettirdim, hala da ediyorum. Eğer herhangi bir dövüş sporuna başlamayı düşünüyorsanız ve hangisi bana en fazla katkıyı sağlar, hangisinde kendimi en iyi savunurum diyorsanız gelin Taekwondo’nun detaylarına inelim.
Taekwondo’da ayaklar ellere göre daha çok kullanılır. Amaç, ne tamamen savunma ne de atak yapmaktır. Savunmayı yaptıktan sonra en hızlı şekilde atak yapabilirsiniz veya savunmaya bile gerek kalmadan hızla atak yapıp karşı tarafı etkisiz hale getirebilirsiniz. Tamamen savunma ve atağı bu derece eşit içinde barındıran nadir sporlardan biridir Taekwondo. Teknikler ise kişinin seçimleriyle şekillenir. Kalıplaşmış teknikler bulunur Taekwondo’da ama bu teknikleri kendi kafanızda kurduğunuz sırayla uygulayıp kendi stilinizi yaratabilirsiniz, Tekken veya Mortal Kombat’taki kombolar misali. Hatta antrenmanda yaptığınız hareketlerle fiziksel açıdan dayanıklı, güçlü ve güzel bir görünüşe sahip olursunuz.
Taekwondo’da nasıl kuşak atlanır ve hangi kuşaktan sonra profesyonelliğe adım atılır? Önce kuşaklardan bahsedelim. En düşük kuşaktan en yükseğe doğru sıralama şu şekildedir: Beyaz, beyaz-sarı, sarı, sarı-yeşil, yeşil, yeşil-mavi, mavi, mavi-kırmızı, kırmızı, kırmızı-siyah, siyah. Her 4 ayda bir kuşak imtihanı yapılır ve eğer sınavda başarılı olunursa bir üst kuşağa geçmeye hak kazanılır. Beyaz-sarı kuşağa pek rastlanmaz, çoğunlukla ilerleme şöyledir: beyaz, sarı, yeşil, yeşil-mavi… Yeşile geldikten sonra yarım yarım atlanmaya başlanır. Bu da demek oluyor ki Taekwondo’yu severek yapan bir kişi 3 yılda siyah kuşağa ulaşabilir ve siyah olduktan sonra da ilerleyiş 1.Dan 2.Dan şeklinde devam eder. Kırmızı kuşağa gelindikten sonra artık profesyonellik başlar ve kırmızı-siyah olduktan sonra turnuvalara katılmaya hak kazanılır.
Taekwondo’ya başladıysanız ve aradan 2 yıl geçmişse hayatınızda güzel bir adım atmışsınız demektir. Bu güzel adım; kendine güvenen, disiplinli, düzgün bir vücuda sahip, çevik, zeki, en önemlisi ahlaklı bir birey haline geldiğinizi veya gelmekte olduğunuzu gösterir. “

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On