HAYATIMIZDA SEVGİ YOKSA SUÇLU BİZİZ

9 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
336 defa okundu.
HAYATIMIZDA SEVGİ YOKSA SUÇLU BİZİZ

aslı            Son zamanlarda insanların en büyük sorunu ilgisizlik olmuş. İnsanlar sevdiklerinden göremediği ilgiyi dışarıda arar olmuş. Eğer ailemiz, eşimiz, dostlarımız ilgi göstermiyorsa en küçük gülümsemenin peşinden koşuyoruz. Sonrası acı son. İnsanlar acı son yaşaya yaşaya psikiyatriler psikologlar dolup taşıyor. Herkes dert sahibi oluyor. Bu ilgi zor bulunana bir şey olmuş. Ailede bile bir kardeş diğer kardeşe göre üstün tutulurken dışarıda ilgi aramak aslında saçmalık oluyor. Aslında insan kendine yetebilmeli. Ben doğarken yalnız doğdum ölürken yalnız öleceğim diye düşünebilmeli. Hayat huzuru, sevgiyi, ilgiyi aramakla geçiyor. Sonra bir bakmışsın hayatın sonuna gelmişsin ne yaptım ben hayattan tat alamadan ayrılıp gidiyorum diye düşünüyoruz. Şimdi hepiniz düşünseniz herkes ilgiyi sevgiyi arıyor aslında. Ama dünya öyle bir yer olmuş ki ilgi, sevgi eskiden yaşanan olaylar gibi değil. Artık Leyla’da yok Mecnun’da, Kerem’de yok Aslı’da, Ferhat’ta yok Şirin’de. Pamuk Prensesi öpüp o kötü hayattan çıkaran prensler yok hayatta. Çoğumuz hayalini kurarak daha fazla acıya sürüklendiğimizin farkında değiliz. Biz toplum olarak yalnızız. Artık herkes kendi derdine düşmüş sonra sevgi, ilgi yok diye yakınıyoruz. Bunun sebebi biraz da teknoloji aslında.

Hiç düşündünüz mü neden böyle olduk? Sevgiyi bilmeyenler var daha. Anlamı ne, nasıl bir duygu diye kafasındaki soruların cevaplarını arayanlar var. Kimisi aldığı darbelerle sevgiyi aramaktan vazgeçerek beni ailem bile sevmiyorken başkası neden sevmiyor diye düşünerek olmadığına inananlar var. Sahi hiç düşündük mü sevgi nedir bizim için? Bence düşünmeliyiz. Kabul etmeliyiz sevginin anlamını bilmediğimiz sürece yalnız kalacağız. Sevgiyi kalbimizin en derinde hissetmediğimiz sürece yalnız kalacağız. O yüzden kabul edelim doğarken de yalnızdık ölürken de yalnız gideceğiz. Çünkü biz seviyorum diye dilden söylüyoruz, çünkü sevdiğimizi söylediğimiz kişinin ek küçük hatasında arkamızı dönüp gidiyoruz. Şimdi kim sevdiği için yanıp tutuşur, canından vazgeçer? O ölüyor diye ölen kaldı mı şu zamanda? Sevgi dilde değil kalpte olandır. Sevdiğinizin geçmişini sorgularsanız geleceğiniz olmaz. Siz düzelmediğiniz sürece karşı taraf düzelmez, size ilgi göstermez. Sonra da sevgi nerede diye arar durursunuz. Hangimizin geçmişi temiz ki karşı tarafı sorgulayabiliyoruz? Benciliz, kibirliyiz, en iyisi benim zannediyoruz ama yanılıyoruz. Şu dünya da kimse temiz, saf değil. O yüzden dilden sevdiğinizi söylediğiniz kişiyi yargılamaktan vazgeçin. Yoksa ne sevgiyi ne ilgiyi bulursunuz, ömrünüz yalnızlıkla geçer.

Sevdiğinizin derdini ne zaman dinlediniz? Ne zaman kendi derdiniz gibi gördünüz? Sizin derdiniz her zaman başkasından üstün oldu. Zannettiniz ki karşı tarafın derdi yok, onun sıkıntısı küçük. Kalbiniz başkasına taş kesilmiş, buz tutmuş sonra neden bu ilgisizlik diyorsunuz, neden beni kimse sevmiyor diyorsunuz. Çok yanlış yapıyoruz. Sevgiye çok yanlış yapıyoruz. Kalpte değil dilde hissediyoruz sevgiyi.

Mutlu olamıyoruz, yüzümüz gülmüyor neden biliyor musunuz? Çünkü biz sevmiyoruz seveni de mahvedip umutsuzluğa itiyoruz. Kendi yanlışlarınıza bakı nerde hata yapıyorum diye düşünün yoksa hep acı çekeceksiniz, hep yalnız kalacaksınız. Seviyorum kelimesini oyuncak olarak kullanmayın yoksa hayatınız daha kötü yerlere gidecek. Hayatımızda sevgi yoksa suçlu biziz. Biz sevgi içeren şarkıları dinlerken bile boş boş dinliyoruz. İçimizde sevgiyi öldürüp sonra sevgi aramaya çıkıyoruz. Ne zaman sevdiğinizi düşündüğünüz kişiyle güzel bir vakit geçirdiniz. Ne zaman hayatın yoğun temposundan ona vakit ayırdınız. Siz severseniz karşıdaki kişiye ilgi gösterirseniz o da size ilgi gösterecektir. Siz yalnızlığı seçtiğiniz için yalnızsınız. Şimdi anladınız mı neden yalnızız?

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On