Hayat Zor Geçim Ondan Zor

27 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
634 defa okundu.
Hayat Zor Geçim Ondan Zor

Kiminin Çelik Çocuk Sıkıntısı Kiminin İse Geçim Sıkıntısı Her Birinin Ayrı Bir Derdi Ayrı Bir Hayat Hikayesi

Kırşehir ilinde yaşayan emekliler kendilerine yarattıkları boş vakitlerini Çarşı camii alanında bulunan ağaç diplerinde oturarak geçiriyor. Her birinin kendilerine göre ayrı ayrı sıkıntısı var. Kimi çocuklarından dertli kimi ise aldıkları emekli maaşının yetmediğinden. Uzun Çarşı da ve Çarşı Cami meydanında oturan emekliler, geçim sıkıntısından başlarının dertte olduğunu belirtiyor. Şimdiler de ki geçimin çok zor olduğunu Gazetemiz 40 Arena Muhabirine anlatan Arslan Toker, konuşmasında şunları kaydetti; “hanım ve ben yaşıyoruz. Hanım evde oluyor. Zar zor geçiniyoruz. Şimdilerde her şey pahalı. Emekli maaşı desen çok az yetmiyor” dedi.

“TUVALETİN BİLE PARALI OLDUĞU DÜNYADA BİZİM VAY HALİMİZE”

Hayatta her şey maddiyata dayanıyor diyen Toker, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “6 çocuğum var ama hepsi birbirinden hayırsız. Büyüttüm baktım. Şimdi ise babasını annesini tanımıyor. Hanım ve ikimiz geçinmeye çalışıyoruz. Çocuklarım bize destek olacak halde onlar bizden şu hailimize rağmen para umuyor. Bende böyle stresimi atmak için buraya geliyorum. Çaya veriyoruz para, burada ki tuvaletlere veriyoruz para. Artık hayatta her şey para. Her şey maddiye bağlanıyor. Şu zamanda gelir kaynağın olmasın açlıktan ölür hale gelirsin. Tuvalete bile para veriyorsak vay bizim halimize. Tuvalet paralı birde bu tuvaleti zorda kalmayan insan kesinlikle kullanmaz. Pislikten insanın midesi kalkıyor ama başka seçeneğimiz yok” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIN HEPSİ ÖLMEMİ BEKLİYOR”

3 Aydan 3 aya aldığım Yaşlılık maaşı ile geçinmeye çalışıyorum diyen Şenol Şahin; “85 yaşındayım. Ameliyat oldum. 3 gün yattım ama yatmaktan sıkıldığım için çarşıya çıktım. Çelik çocuk dersen büyüdüler ve her biri bir yere gitti. Anne babanın yanında kalan yok artık. Yanımızda kalmadıkları gibi yardım eden de yok. 3 aydan 3 aya yaşlı maaşı alıyoruz ama alsak ne olacak yetmiyor. Şu zamanda kim geçinebiliyor. % 80’i zar zor geçiniyor. Evde artık can sıkıntısından dolayı çarşıya geliyoruz. Bi çarşıya inmemiz yine nerden baksan bizim günlük cebimizden 15-20 lira çıkması demek. Bu da en az miktar. Tabi başkasına bu miktar az gelebilir ama gelir kaynağı olmayan biri için çok para. Evde otursan evde de oturamıyorsun, bir süre sonra yapacak bir şey olmayınca canın sıkılıyor. Şu yaştan sonra çalışmak istesem de çalışamıyorum. Buraya geliyoruz. Tuvalet dahi ücretli. Artık gerisini siz düşünün” diye konuştu.

“BOŞ VAKİTLERİMİZİ DEĞERLENDİRİYORUZ”

Bahçe de çalışmadığım vakitlerde arkadaşlarımın yanına geliyorum diyen 82 yaşında ki Musa Tavus; “hanım da emekli oldu bende Emekli oldum. Bahçem var orda çalışıyorum boş vakitlerimi de buralarda geçiriyorum. Bazen bahçeme gidiyorum çalışıyorum. Can sıkıntısını bu şekilde atmaya çalışıyorum. Hanımda emekli olduğu için ikimizde 3 bine yakın maaş alıyoruz ve çok şükür bize yetiyor. Çocuklarım var onlara da bazen yardımcı oluyorum” şeklinde konuştu.

HABER: SERHAT ERDOĞAN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On