HAYAL İŞTE

11 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
747 defa okundu.
HAYAL İŞTE

MINOLTA DIGITAL CAMERA           Bir minicik merhaba dedin içimde ılık ılık bir rüzgâr esti. O sıcaklık önce beni, sonra kalbimi ele geçirdi. Varlığın dünyalara bedelken yokluğun ateşten gömlek oldu. Hasretin sardı beni kollarında alev, alev yakıyor. Varlığında ılık ılık akan sevdan kalbime ışık saçıyor. Yüzümde güller açıyor kışlarım bahar, gecelerim gündüz oluyor. Hüzünlerim mutluluğa dönüyor. O ela gözlerine baktığımda; beni benden alıp deniz sahillerine götürüyor sanki!

Denizde dalgalar ayaklarımı yalarken, küfül, küfül esen yelde, huzur buluyorum. Uzun saçların meltem rüzgârlarıyla dalgalandıkça, Sanki! O saçlarını okşamak geliyor içimden. Akşamın karanlığı çöktüğünde, o saçların kuyruklu yıldız misali parlıyor. Her teline bir yıldız bağlamışçasına savruluyor. Renk, renk ve ahenk içerisinde dalgalanıyor. O ela gözlerin gökkuşağı gibi. Saçların o gözlerine nispet yaparcasına dans ediyor. Ellerini tutup yanağıma koyduğumda, içinin titrediğini,  kalbinin atışlarını duyuyorum. Senin ela gözlerine her baktığımda kayboluyorum. Sen benim hayalim umudum her şeyimsin ela gözlüm.

Hayal işte

 

Hayal işte!

Yollarına güller serseydim
Elinden tutup seninle gezseydim
Bir de eline elma şekeri alsaydım
Balköpüğü gözlerine baksaydım.

Saçlarını rüzgâr savursa
Kestaneci bize kestane kavursa
Denizde vapur korna basıp selam dursa
Elimizde dilek balonu olsa

 

Beraber el ele tutup koşsaydık
Önümüze gelen tepeleri aşsaydık
Sonra uçup el ele
Yıldızları yakalasaydık

Tut elimi hadi koşalım
Dere tepe hepsini aşalım
Hadi birde ikimiz yarışalım
Hoş koş koş haydi! Coş

Koşuyorduk el ele öyle hayaller kuruyorduk ki! Birden önümüze gökkuşağından yol çıktı göğün yüzüne sanki yürüyen bir merdiven gibiydi çıkıyorduk semaya. Yıldızlar o kadar güzel gözüküyordu ki! Işıl ışıl o yıldızların minyatürleri saçlarına konmaya başladı. Işıl ışıl yanıyordu kumral saçların. Bal Köpüğü  gözlerin öyle parlamaya başlamıştı ki! İçimi eritiyordu. Göğün yüzüne çıktığımızda küçük peri kızları yananda uçuşmaya başladılar. O kadar güzel bir müzik çalmaya başladı ki! Dans ediyorduk

Dans ediyorduk ne güzel gözlerin parlıyordu. Peri kızının bir tanesi omuzuna konmuş. Sana bakıyordu. Onu bile kıskanmıştım. Gözlerin o kadar güzeldi ki! Sanki beni içinde eritiyordu. Aşk bu olmalı dedim. Dans ediyorduk göğün yüzünde ne güzel.

Eee birazda söyle buradan sonra
Kor alev dudakların gözlerimin önüne geliyordu. Hafifçe çiseleyen yağmurda ıslanmışlardı dudakların sana yaklaştım kalbim güm, güm atıyordu. Öpmek için kendimi zor tutuyordum.

 

 

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN