Havaların Isınmasıyla İlaçlama Çalışmalarına Başlandı

30 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
422 defa okundu.
Havaların Isınmasıyla İlaçlama Çalışmalarına Başlandı

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte park, bahçe, kaldırım ve orta refüjde ilaçlama çalışmalarına başlandı.

Havaların Isınmasıyla İlaçlama Çalışmalarına Başlandı

Belediye ağaçları ilaçlama çalışmalarına başladı. Park, bahçe, kaldırım ve orta refüjde yer alan ağaçların mevsimine göre aralıksız biçimde bakımı yapılarak, haşerattan korumak amacıyla da yaz mevsiminde ikinci ilaçlama yapılmaya devam ediyor.

ÖZELLİKLE VATANDAŞLAR OLUMSUZ BİR DURUM İLE KARŞILAŞMAMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI

Yaz mevsimine girilmesiyle birlikte vatandaşların özellikle park ve dinlenme alanlarında olumsuz bir durumla karşılaşmaması adına yaprak biti ve benzeri zararlı canlılara karşı ilaçlama çalışmasına başlanmasıyla vatandaşlar, haşerelere karşı korunuyor.

“ZARARLI HAŞARATIN YUVASI OLMASINI ENGELLİYORUZ”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ve olumsuz vakalara karşı şimdiden önlem alıp ilaçlama işlemine başladıklarını ifade eden yetkililer ise, “şehir merkezi içerisinde yer alan yeşil alan ve parklarda özellikle bitki haşaratına, ağaç ve yaprak böceklerine karşı etkin bir ilaçlama çalışması içerisindeyiz. Özellikle yaz aylarında ağaçların daha gür, sağlıklı ve çevresi ile bütün olabilmesi için ilaçlama yapıyoruz. Bu ilaçlama ile ağaçların bit, sinek ve istenmeyen diğer zararlı haşaratın yuvası olmasını engelliyoruz. Özellikle yaz aylarında vatandaşlar belediyemize ait park ve dinlenme alanlarında uzun süre vakit geçirip, dinlenme imkânı buluyorlar, hemşerilerimizin olumsuz bir vaka ile karşılaşmaması adına ekiplerimiz çalışmalarına mevsim boyunca devam edecekler“ dedi.

ÇÖP BİDONLARI DA DEZENFEKTE EDİLİYOR

Oluşturulan ekip ve personel ile her gün il ve ilçe genelinde çöp bidonları ve konteynırlar ilaçlanıyor. Ayrıca pazar yerlerinin de ilaçlandığını belirten yetkililer, temizlik hizmetlerinde kullanılan araçlarında her gün dezenfekte edildiğini belirttiler. Çöplerin bidon dışına atılması ve evsel atıkların poşetlenmeden bidonlara bırakılmasının haşerenin üremesine imkân verdiğini belirten yetkililer, vatandaşları bu konuda daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On