HASTANENİN SORUNLARI ELE ALINDI

17 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
470 defa okundu.
HASTANENİN SORUNLARI ELE ALINDI

20150817_102440_resized

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin durumu yapılan toplantıyla değerlendirildi.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Milletvekili Salih Çetinkaya, İl Başkanı Mustafa Kendirli, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alpaslan Kuş, Sağlık İl Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, merkez ve ilçe hastane yöneticileri ile personelleri katıldı. Toplantıda Milletvekili Salih Çetinkaya’nın çıkardığı ödenekle merkez ve ilçe hastanelerinde yapılacak olan işler görüşüldü. Toplantıda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kaman Devlet Hastanesi’ne yapılacak olan ek binalar üzerinde duruldu. Ayrıca merkez ve ilçe hastanelerinin eksik olan cihazları, yenilenen cihazları, personel durumu, açılacak olan bölümler hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Toplantıda Genel Yayın Yönetmenimiz Sait Yanık, Milletvekili Salih Çetinkaya ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alpaslan Kuş’a; ‘ Açılacak olan otopark Kırşehir hastanesine yetecek mi? Nefroloji (İç Hastalıkları) ünitesinin Kırşehir’deki hastaları Ankara veya Kayseri’ye gitmekten kurtaracak mı? Anjiyo tedavisi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılabilecek mi?’ sorularını yöneltti.

Sorulara cevap ise  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alpaslan Kuş’tan geldi. Kuş Sorulara karşılık olarak, yaklaşık 600 araçlık bir otoparkın olacağını, doktor ve hastane personelinin dinlenme alanının bulunacağını, Nefroloji ünitesinde yaklaşık bir aydan beri hastaların tedavi edildiğini söyledi. Kuş, Anjiyo tedavisi hakkında verdiği cevabında hastaların hastane içerisinde yeni bir yoğun bakım ünitesinin yapılması düşünülerek çözüm yolu bulmak istediklerini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN