-Hastanedeki kızım rahat etsin diye yöneticileri karalıyor

8 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1140 defa okundu.

-Hastanedeki kızım rahat etsin diye yöneticileri karalıyor
Kırşehir’de bir gazete patronu, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli kızının(ne şekilde girdiği belli olmayan) daha iyi yerde çalışabilmesi için hastane yönetimini tehdit ettiği ortaya çıktı.
Alınan bilgiye göre, Kırşehir’de gazetecilerin birleşmesinin ardından ilde yayın yapan bir gazetenin büyük ölçüde ortaklığını elinde bulunduran gazete sahibinin kızı görev yaptığı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde rahat etmesi için Genel Sekreter Mehmet Öncel ve hastane yönetimine baskı yaptığı ortaya çıktı.
Hastanede an az 5 defa yeri değiştirilen bahse konu kişinin çalışmayan birimde boş boş oturup para almak istediği iddia edildi.
Hastane yönetiminin yer değiştirmenin olumsuz olacağını ve diğer personeller arasındada huzursuzluk çıkarılacağı söylenmesi üzerine gazete sahibi hemen gazetesinin çalışanlarına yalan ve iftira haberlerle hastaneyi karalayın talimatı verdi.
Vatandaşlar ise yaptığı çalışmalarla halkın beğenisini kazanan Genel Sekreter Mehmet Öncel ve ekibinin bu tür gazetecilerin yalan haberlerle hizmetlerine sekte vuramayacaklarını belirtti.

İŞTE AŞIK aeüPAŞA GAZETESİNİN YAYINLADIĞI SKANDAL HABER
Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hazırlıksız yapılan yazılım değişikliği hem hastaları, hem de hasta yakınlarını perişan etti. Türkiye’nin bir numaralı hastanesindeki (!) skandal, tüm işleri alt üst ederken, hastalar hasta olmaktan kurtulamadı.

Duyanları hayretler içerisinde bırakan olay, Türkiye’nin birinci sırasında olduğunu iddia eden Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Yıllar önce bir firmaya verilen bilgisayar yazılım işi, kimler tarafından belli olmayan karanlık ellerce çökertildi. Sağlık sektöründe skandal olarak nitelendirilebilecek yazılım hatası sonucu, hastalar, geçmişteki tahlillerine ve bilgilerine ulaşamaz oldular.
Karanlık ellerin uzandığı bu olay Kırşehir’de büyük tepkilere neden olurken, hasta bilgilerine ulaşılamayınca, dün acilde yapılması gereken müdahaleler, kan tahlillerinin yapılamaması nedeniyle felç oldu. Kan tahlilleri dâhil olmak üzere Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tüm işlerin aksaması büyük bir sorumsuzluk olarak nitelendirildi. Hasta ve hasta yakınları, hiçbir işlemin yapılmaması sonucu perişan olurken yaptıkları açıklamada tepkilerini şöyle dile getirdiler:
“Sağlık Bakanlığı tarafından birinci ilan edilen hastanenin bu halini hiç kimse görmüyor mu? Acaba hangi donelerle oynandı ki, hastane birinci ilan edildi? Böyle giderse, sıradan bir hastaneye dönüşecek bu durum, ne zaman çözümlenecek? Bu işte kusuru olanları kimler cezalandıracak? Yazılım için kursa kimler gönderildi? Duyduğumuz kadarıyla Genel Sekreterin görev süresi dolmuş. Birileri böylesine beceriksiz bir durumu göz önünde bulunduracak mı, yoksa buradaki görevlileri taltif edip görev sürelerinim mi uzatmaya çalışacaklar? Kırşehir’de merakla beklenen bu sorunun cevabını vermesi için Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan ile AK Parti İl Başkanı Avukat Salih Çetinkaya’yı göreve ve mantıklı açıklama yapmaya davet ediyoruz. İnanılmaz duyumların sonuçlandırılmasını da bekliyoruz.”

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN