Hastane yolu mu? geceleri korkulu ölüm yolu mu?

13 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1114 defa okundu.

ölümKırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi yolu geceleri korkulu ölüm yolu oluyor sebebi ise hiç bir şekilde aydınlatma olmamsı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi güzergahına Kırşehir trafiğini rahatlatmak amacıyla Ankara ve Kayseri tarafından gelen araçların transit geçişlerini sağlamak ve trafiği felç etmemesi amacıyla bir üst geçit yapıldı.
Üst geçidin bitmesiyle beraber Kırşehir trafiği rahatlamış oldu ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine doğru araçlarıyla gitmek isteyen hastalara büyük bir kolaylık yaşatmıştır.
Gelin görün ki akşamları dışarı karardığında hastaneye ulaşmak bir sorun sebebi ise yapımı tamamlana köprünün her iki tarafında hiç bir şekilde aydınlatmanın olmaması yüzünden hastaneye giden insanlarımızın ölümle yaşam arasında büyük bir mücadele vermesi.
Geceleri köprünün altında her an karanlıkta neyin nerde nasıl çıkacağını bilemeyen vatandaşlarımız ölümle korka korka hastaneye mecburiyetten gitmek zorunda kalıyorlar.
Diğer bir sorun ise köprünü altında ne üdüğü belirsiz insanların tinercilerin köprünü altını yavaş yavaş mesken tutmaları hastaneye gitmeye mecbur olan insanlarımız köprünün her 2 tarafında hiç bir şekilde aydınlatmanın olmamsı yüzünden ölümle yaşam arasında gidip gelmeleri.
Bu duruma yetkililerin bir an önce çare bulmalarını dile getiren vatandaşlarımız bir gün olay olduğu zaman mı yetkililerin harekete geçeceğini dile getirirken en azından geçiçi de olsa bir aydınlatma direğinin dikilebileceğini dile getirirken Kırşehir’de bulunan yetkililerin hiç mi eşi dostu geceleri bu köprüden hastane tarafına geçmiyor hiçmi bir şikayet gelmiyor.
Her an köprünün altında neyle karşılacaklarını bilemeyen vatandaşlarımız bazen yolda geçen araçların ışığından yararlanarak hastane tarafına geçtiklerini dile getirirken oysa ki devletimiz her türlü imkanının bulunduğunu ve bu imkanların neden kullanılmadığını dile getirdiler.
Bizde burdan 40 Arena Gazetesi olarak yetkili makam ve mercilere sesleniyoruz birazda halkın sesini duyun geceleri hastaneye karanlıkta gitmek kabus olmaktan çıksın ve gerekli makam, kurum ve yetkililerin bir an önce vatandaşımızın sesini duymasını istiyoruz eminiz ki her hangi bir olay yaşanmadan iş işten geçmeden bir an önce gerekli önlemlerin alınacağını düşünüyoruz en azından geçici bir aydınlatma direği dikile bilir çok büyük projektörlerin olduğunu biliyoruz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN