Hastalığının Stresini Resmin Tuallerinde Atıyor

6 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2683 defa okundu.
Hastalığının Stresini Resmin Tuallerinde Atıyor

Böbrek Yetmezliği Nedeniyle 2013 Yılında Böbrek Nakli Olan 1974 Doğumlu Ayhan Erol, Hastalığı Nedeniyle Resim Kursuna Geldiğini ve Burada Bütün Stresini Attığını Söylüyor

Resim yapmanın kendisi için yemek içmek gibi bir şey olduğunu söyleyen 1974 Doğumlu Ayhan Erol, malulen emekli olduktan sonra kendisini resime adadığını belirtiyor. Böbrek yetmezliği nedeniyle 2013 yılında böbrek nakli olan Erol, resim çizerken hastalığını unuttuğunu dile getirdi.

“HOCALAR SAYESİNDE RESİME OLAN YETENEĞİMİ GÖRDÜM”

Gece 2’ye, 3’e kadar da resim yaptığım oluyor diyen Erol, Gazetemiz 40 Arena ekibine yaptığı açıklamasında; “Evliyim ve 2 çocuğum var. Malulen emekli oldum. Böbrek yetmezliği var bende. Ben normalde Bilkent Üniversitesinin özel şirketinde çalışıyordum oradan malulen emekli oldum. 13-14 sene diyalize girdim. Diyalizden sonra da 2013’de Böbrek nakli oldum. Nakilden sonrada yeğenim var onun evinde yapmış olduğu resimleri falan gördüm. Benim küçük kızım var, Süeda onu benim Hocam ile tanıştırdım ve yaz kursuna kayıt yatırdım. O bende bir resim duygulandırdı. Şimdi resime çok aşığım. Yemek içmek gibi bir şey artık benim için. İyi ki hocalarımız ve Resim ile tanışmışım keşke daha erken tanışsaydım ama kısmet. Resimle tanışmamız ise geçen sene oldu. Daha öncesinde hiç resim yapmadım hep Cinali resim çizerdim karakalem ile. Çocuklarım ödevlerinde derdi baba resim yap diye ama yapamazdım ama gerçekten resime karşı bir yeteneğim varmış. Hocalarım sayesinde bunu da görmüş oldum. Şimdi hiç resimi bırakasım yok. Sabah elime alırım akşam bırakırım. Gece 2’ye 3’e kadar bile yaptığım oluyor” dedi.

“ESKİDEN HASTALIĞIMDAN DOLAYI EVDEN ÇIKMAZDIM”

Yazın 3-4 tane resim yaptım arkadaşlarıma hediye ettim diyen Erol, “Kızım ile birlikte de resim yapıyoruz. Şimdi bir tane resim çizdik bir tane de 15 tatilde yapacağız kızıma söz verdim. Aşığım yani. Karakaleme de çok ilgim var. Resim kursuna 1 yıldır geliyorum. Öncesinde hocamızın yardımı ile yapıyordum şimdi çoğu şeyleri yardım almadan kendim yapıyorum, elim alıştı yani. Seneye inşallah daha iyi olur. İster istemez hatalar oluyor ama daha aza indiriyorsun. Ben boşta olan bütün arkadaşlara tavsiye ediyorum. Öncesinde hastalığımdan dolayı evden dışarı çıkmazdım. Bütün günüm evde geçerdi. Şimdi istiyorum ki haftanın her günü kursa gelelim. Ama şartlar izin vermiyor. Hastalığıma çok iyi geliyor stres atıyorum. Terapi gibi geliyor. Fırçayı kâğıda sürüp te oradan büyük mutluluk veriyor. Yapmış olduğum resimi odamın duvarına astığım zaman o an ki olayları tekrardan yaşıyorum. Çok huzur verici oluyor. Şimdi yeteneğim varmış diyorum iyi ki bu yeteneğim ile tanışmışım. Keşke daha erken tanışsaydım ama olsun. Geç olsun güç olmasın. Bazı insanlar ben yapamam diyor ama esasen başarmak işin yarısıdır. Yapmak lazım. Günden güne insan alışıyor. Arkadaşlarım yaptıkları zaman ben onlara bunu nasıl yapıyorsunuz diye sorardım ama insan alışıyormuş” ifadelerini kullandı.

 Özel haber

Sümeyye Şahin

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On