HASTAHANEDE “LAÇKALIK”

13 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3789 defa okundu.
HASTAHANEDE “LAÇKALIK”

adnan yılmazHastaneye kendi imkânlarıyla gidemeyecek sedye benzeri bir şeyle taşınması gereken acil ya da poliklinik ya da taburcu hastalar için doktorsuz hasta nakil ambulanslarını hazır bulundurması gereken Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tam bir skandal yaşanıyor.

Araştırmacı gazeteci Kırşehir’in Günışığı dergisi sahibi Adnan Yılmaz’ın yazısını sizler için paylaşıyoruz.

 

Hastaneye kendi imkânlarıyla gidemeyecek sedye benzeri bir şeyle taşınması gereken acil ya da poliklinik ya da taburcu hastalar için doktorsuz hasta nakil ambulanslarını hazır bulundurması gereken Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tam bir skandal yaşanıyor. Yeni bir uygulamayla Saat 17 den sonra ve cumartesi-Pazar günleri hastane ambülansları hasta nakili için devre dışı bırakıldı“Saat 17 den sonra zorunlu hasta nakillerini yapmadığınız doğru mu? Seklindeki bir soruya Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr Bilal İlanbey “Maaelesef doğru ve hastalarımız için de büyük bir risk ve eziyettir. Şu an için aracımız ve personelimiz yok.”demesiyle korkunç gerçek ortaya çıktı.

12 Ekim 2015 Pazartesi 12:38:36

 

SAAT 17 DEN SONRA HASTA NAKİL AMBÜLANSI ÇALIŞMIYOR.

 

Hastaneye kendi imkânlarıyla gidemeyecek sedye benzeri bir şeyle taşınması gereken acil ya da poliklinik ya da taburcu hastalar için doktorsuz hasta nakil ambulanslarını hazır bulundurması gereken Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tam bir skandal yaşanıyor. Yeni bir uygulamayla Saat 17 den sonra ve cumartesi-Pazar günleri hastane ambülansları hasta nakili için devre dışı bırakıldığı öğrenildi.. Özellikle yoğun bakımdan çıkan ya da yatalak hastalar için çileye dönüşen bu bu yeni uygulamayla hasta doktorlarının da eli kolu bağlanmış bulunuyor.

Geçtiğimiz Cuma günü yatalak bir hastayı, doktorunun yönlendirmesi üzerin 112 acil servis ambülansıyla hastane aciline getiren bir vatandaş gerekli tetkiklerden sonra yürüyemeyen bu hastanın doktorsuz olarak eve naklini gerçekleştirememesi ve de acil doktorlarının hastane yönetimi ve sağlık müdürlüğü ambülanslarıyla evine naklettirmek çabalarının sonuçsuz kalmasıyla ortaya çıkan bu korkunç uygulamayı hastane yönetimiyle temasa girerek öğrenmeye çalışan günışığı doğrulanan bir acı geçekle karşılaştı.

 

“Saat 17 den sonra zorunlu hasta nakillerini yapmadığınız doğru mu? Seklindeki bir soruya Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr Bilal İlanbey”Maaelesef doğru ve hastalarımız için de büyük bir  risk ve eziyettir. Şu an için aracımız ve personelimiz yok Bu yüzden bu hizmeti veremiyoruz. Başhekimimiz bu işe çözüm arıyor” dedi

Öte yandan hastanede hasta nakli için doktorların tüm çabaları hiç bir sonuç vermezken bazı doktorlar “nakil” iinisiyatinin kendilerinden alındığını üzülerek beyan ettiler.Yatalak hasta sahiplerinin hastaneden eve ulaşmak için sağlık müdürlüğü ve 112 acil ambülans taleplerininde”bizim işimiz değil biz sadece acil hastalara gideriz bu hastanene yönetiminin işi”diyerek geri çevirdiği öğrenildi.

ACİL HASTALARINDAN AYNI TETKİKLER İÇİN 4. KEZ KAN ALINDI. HASTA SAHİPLERİ MASUM DOKTORLARIN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

“Cihaz Arızalandı” Dendi Bu Da Yalan Çıktı. Meğer “Kanlar Laboratuvara Uluşmamış”

Aynı gün Hastane acil servisine saat 16 da gelen hastalardan “cihaz arızalanmış”denilerek tam 4 kez kan alındı ve sonuç için hastalar 4 saat bekledi. Hasta sahiplerinin acil doktorlarının yer yer üzerine yürüdüğü “bu rezalet ne ”şeklinde tepki verdikleri gözlemlenirken en son aynı hastadan testler için 4. Kez alınan kanlar hasta sahipleri ya da görevliler tarafında elden götürüldü.

Günışığı; kan tüplerinin Pnömatik tüp sistemi içerisinde diğer kata bilgisayar kontrollü olarak havalı sistemle hareket ettirilirken yemekhane bölgesinde tıkanıp kaldığını ve laboratuvara ulaşmadığını personelin kendi aralarındaki konuşmalardan öğrenirken 4 saat boyunca bu işleyişin kontrol koordinasyonun rezaletine tanık olundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN