“HASTA SEVKİNİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

8 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
864 defa okundu.
 “HASTA SEVKİNİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

En Ciddi Sorunun; Siyasetin, “Personel Kayırmacılığı” nedeniyle oluşan haksızlık ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan laçkalık olduğu ileri sürülen Hastanede, “Hedefimiz Kırşehir’de, Hasta Ve Çalışan Memnuniyetini En Üst Seviyelere Çıkararak Bünyemizdeki Sağlık Tesislerinden Verilen Hizmet Kalitesini Daha Çok Artırmak” Diyen İl Sağlık Müdürü,  Suat Türkoğlu;

 “HASTA SEVKİNİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Son dönemde Ahi Evran üniversitesi tıp fakültesinin gelişmesine bağlı olarak sağlık hizmetlerinin birçoğunda “ilklerin gerçekleştirildiğiAhi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde güzel gelişmeler de yaşanırken, personel politikalarında bazı siyesetcilerin müdahelesiyle oluşan kayırmacılık ve kollayıcı lığında laçkalığa yol açtığına dikkat çekiliyor.

 Yeterli ve hatta fazla personele rağmen torpillerin çalıştırılamaması nedeniyle yükün sürekli belli personellerde yoğunlaşması hizmet kalitesini düşürüyor. Adil yöneticileri bile zor durumda bırakıyor.

EN CİDDİ SORUN; SİYASETİN, PERSONEL KAYIRMACILIĞI

Siyasetin, birçok kurum gibi hastane hizmetleri üzerindeki olumsuz etkilerinin başında; personel, özelliklede hemşireler arasında özel personel kayırmacılığının geldiğini belirten hastane çevreleri   “şu milletvekilin, şu il başkanın yakını denilerek birçok personel aktif olarak çalıştırılamazken yan gelip yatanların oluşturduğu hizmet boşluğu, hiçbir torpile ve partiye sırtını dayamadan özveriyle çalışan personellerle doldurulmaya çalışıldığından aleni bir haksızlık ve kayırmacılık ortaya çıkıyor.” şeklinde ciddi yakınmalarda bulunuyorlar.

Bu durumun hasta bakımlarına ve hasta memnuniyetsizliğine yansımalarının da kaçınılmaz olduğunu belirten hastane çevreleri “amirlerin çoğu bu torpilli personellere ‘bulaşıp kafamı ağrıtmayım ’düşüncesinde olmaları da bu laçkalığın önüne geçilmesini engelliyor” diyorlar.

 HASTA BAŞVURU SAYISINDA %21’LİK BİR ARTIŞ

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Ocak ayında rekor sayıda hastaya sağlık hizmeti sunulurken. 2017 yılı Ocak ayı verilerine göre başvuru sayısında %21’lik bir artış meydana geldiği açıklandı..

2018 yılı Ocak ayında Acil Servis’e 28 bin 434 başvuru, polikliniklerine 70 bin 862 başvuru yapıldığı,  3 bin 63 hastaya da yataklı servislerde sağlık hizmeti sunulduğu bildirildi..

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü,Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU;”Hedefimiz Kırşehir’de, hasta ve çalışan memnuniyetini en üst seviyelere çıkararak bünyemizdeki sağlık tesislerinden verilen hizmet kalitesini daha çok artırarak hasta sevkinin önüne geçebilmektir.

Tüm sağlık tesislerimizde hizmet kalite standartlarını en üst seviyeye çıkarmak ve hastalarımızın memnuniyetini arttırmak için canla başla çalışıyoruz. Bu  gayret ve özveriyi gösteren tüm personellerimize ve bize güvenerek sağlıklarını emanet eden hasta ve hasta yakınlarına teşekkür ediyorum. Tedavi için gelen tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 40 Arena Haber Merkezi 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On