Hasta Çok Doktor Yok..!

1 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
219 defa okundu.
Hasta Çok Doktor Yok..!

Hasta Çok Doktor Yok..!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hasta Çok Doktor Yok var olan hekimler Suriyelilere hizmet ediyor.

Geçtiğimiz hafta Kırşehir’in yerel bir televizyonunda yaptığı söyleşide  “Onlar isteyecek biz yapacağız” diyen Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’ye Kırşehir halkı “Bu Eksikliği Vekilimiz Görmüyor Mu?” diye sordu.

KIRŞEHİR HALKI DOKTOR EKSİKLİĞİNDEN FERYAT EDİYOR

Birçok konuda olduğu gibi sağlık alanında da mağduriyet yaşayan Kırşehirli Vatandaşlar, il dışı sevklerin çok olmasını içlerine sindiremediklerini ifade ederek, sitem ediyor. Vatandaşlar, verdikleri oylara göre ters orantıda mağduriyet yaşadıklarını ifade ediyor.

“DOKTORUMU İSTİYORUM”

Bölgede yaşayan vatandaşlar uzman doktor olmaması sebebiyle muayene olamadığını ifade ediyor. Orta Anadolu bölgesinin illerinde yaşanan sağlık sorunları aşağı yukarı aynı. Daha çok önemli uzmanlık alanlarında ya doktor yok ya da yetersiz konumda. Nüfuslara göre orantılandığında doktor sayısı Türkiye ortalamasının en düşük olduğu iller yine Orta Anadolu illeri. Birçok konuda olduğu gibi sağlık alanında da mağduriyet yaşayan vatandaşlar, verdikleri oyun karşılığını alamadıkları gerekçesiyle siyasileri eleştiriyorlar. Mağdur vatandaşlar, sürekli il dışına yapılan sevklerden çok yorulduklarını ve bu duruma bir son verilmesi gerektiğini vurguluyor. Daha çok iktidar milletvekillerinden medet uman halk, muhalefet ve iktidarın şehrin menfaatleri noktasında birlikte hareket etmelerini istiyor. Konuyla ilgili görüşleri sorulan vatandaşlar, “Siyasilerden bazı hassas konularda parti içi vekil farkı, iktidar muhalefet farkı gözetmeden bölgenin ihtiyaçlarına çözüm bulunmasını istiyoruz. Üstelik bölge halkının sağlığı için hep birlikte bakanlığa gidilmesini temenni ediyoruz.” ifadelerini kullanıyor. Vatandaş, il farkı gözetmeksizin bölge milletvekilleriyle birlikte “Doktorumu istiyorum” çıkışının yapılmasını bekliyor.

ORTA ANADOLU BÖLGESİ SAĞLIĞINI ARIYOR

İllere göre eksik uzmanlık alanları birebir aynı olmasa da elzem olan uzmanların mutlaka temini gerekiyor. Son günlerde ortak sorunlarla boğuşan Orta Anadolu bölgesi sağlığını arıyor. Bu güne kadar mecliste gündeme gelmiş olan cümlelere bakıldığında acaba etkileşim olmuş mu bunu geçmişe bakarak anlamak mümkün.

BAKALIM KONUYLA İLGİLİ KİM NE DEMİŞ:

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, meclis oturumunda “Fedakârca çalışan doktorlarımız kapasiteleri üzerine çıkmak zorunda kalarak hasta muayenesi yapıyorlar. Acil müdahalede dahi hastalar saatlerce beklemek durumunda kalıyorlar. Çevre illerin hastanelerine sevk ediliyorlar. Mesela göz hastalıklarında doktor çok az. Vatandaş, üç dört ay öncesinden bile gün alamıyor. Vatandaşın deyimi ile “Otel gibi hastane” ama doktor ve çalışan açığı var.” demişti.

KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN;

TBMM meclisi gurubunda yaptığı açıklamada, “Aktif çalışan göğüs hastalıkları uzmanı 2, aynı şekilde göz doktoru sayısı da 3’tür. Üç yüz bin nüfusa sahip bir şehirde takdir edersiniz ki bu sayılar oldukça azdır. Sayın bakandan bir an önce Kırşehir’deki doktor açığını en aza indirmek için gereken adımları atmasını bekliyor ve rica ediyoruz. Zira bu konunun takipçisi olacağımız unutulmamalıdır.” demiş. İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in meclis konuşması ise şu şekilde: “400 bin nüfusu bulunan Aksaray’ımızda Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaklaşık üç haftadır kadın doğum hastalıkları doktoru bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız perişan bir haldedir, kendilerini özel hastanelere sevk ettirmektedirler. Zaten ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan vatandaşların özel hastanelerde tedavi olması mümkün değildir. Sağlık Bakanlığını buradan uyarıyorum: Bir an önce, 400 bin nüfusu bulunan Aksaray Araştırma ve Eğitim Hastanesine kadın doğum uzmanının gönderilmesi, en azından geçici görevle gönderilmesi elzemdir. Ayrıca en kısa zamanda hastane etrafındaki kokunun giderileceği söylendi en küçük bir hareket yok. Üstelik bu durum uzman doktorlarımızın il dışı tayin istemelerine sebep oluyor.” Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı: “Bugün özel hastanemizi, çalışanlarını, hastalarımızı ve ziyaretçilerini ziyaret ediyoruz. Elhamdülillah herkes şunu söylüyor, özellikle sağlık noktasında Türkiye çok değişti. Yeni Türkiye olarak herkes hastanelerden, hizmetlerden çok memnun. Bu da bizim için çok büyük onur ve gurur.” Orta Anadolu illerinin diğer illere nazaran her konuda geri kalmışlığı için çare arayan vatandaş, “Ne yapılacaksa birlikte yapılsın. Bölge halkı siyasetçisine de sahip çıkacaktır. Hepimiz bir bütünüz özellikle eğitim, sağlık ve ekonomik alanda birlikte çalışma kültürünü elde etmeliyiz.” diyerek sorumlulara mesaj verdiler.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On