Haşere Üreyen Yerler İlaçlandı

23 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
105 defa okundu.
Haşere Üreyen Yerler İlaçlandı

Kırşehir Belediyesi ekipleri, haşere üreyen dereler, ırmak kenarları ve pazar yerlerinde ilaçlama çalışması yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Park ve Bahçeler ile Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir çöplüğü, Kılıçözü çayı, Bağbaşı ve Selgah dereleri, ırmak kenarları, pazar yeri ve çevresi, Güzler bölgesi, Kılıçlı Köprüsü ve civarı ile Hılla Göleti gibi haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerleri ilaçladı.

Gece saatlerinde başlayan haşere, kara ve sivrisineklere karşı ekiplerin uygulamaları sabah saatlerine kadar devam etti.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, haşerelerin bu dönemde yoğun görülmesinde, mevsim sıcaklığının artması, rüzgarsız bir hava akışı nedeniyle popülasyonların oluştuğunu belirtti.

Haşere türünün ömürlerinin kısa olması nedeniyle mevsimsel 1-2 haftalık süreçte popülasyon yoğunluğunun azalarak yok olacağını vurgulayan Ekicioğlu, “Vatandaşlarımızın sinekler konusunda endişelenmesine gerek yok. Ekiplerimiz kent genelinde yoğun olabilecek alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Haşere ve sineklerin üreme kaynağı olan sulak yerlerde başladığımız ilaçlamalarımız kasım ayına kadar düzenli devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Haber AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On