Haşere ile Mücadelede Yeni Dönem

9 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
310 defa okundu.

İŞ ADAMI AKARÖZ,HAŞERE İLE MÜCADELEDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATTIKLARINI ANLATTI (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Belediyelerin haşere ile mücadelesinde yeni dönem başlayacağını söyleyen Akaröz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Akaröz, ilça ve insan gücü kullanmadan haşere ile mücadele edilebileceğini anlattı.
Doğal dengeye zarar vermeden yaz dönemlerinin en önemli sorunlarından bir tanesi olarak görülen haşere mücadelesi için arge çalışmalarını tamamladıklarını belirten Akaröz, “Yaz günlerini rahat ve huzurlu geçirebilmek için haşere mücadelesi önemli bir yer edinmekte yüksek teknolojiden faydalanarak kolay ürünlerle insan gücü olmadan pratik çözüm önerileri sunuyoruz.”dedi.
“Ses Dalgaları İle Sinek Mücadelesi Yapılacak”
Türkiye’ye yeni getirdikleri sistem ve cihazlarla sinek mücadelesinde çığır açılacağını anlatan Akaröz, “Şehir merkezlerine yada belediyelerin talep ettiği bölgelere yerleştirilecek özel cihazlarla insan eli değmeden ve ilaç olmadan sadece ses dalgalarından faydalanılarak sinek ve haşere mücadelesi yapılacak. Normal bir belediyenin haşere için harcadığı para yaptığımız çalışmalara göre 400 bin lira civarında bizler, belediyelere bir yıllık değil 5 yıllık çözüm üretiyor ve bu işi yarı fiyatına yapıyoruz.”diye konuştu.
Türkiye’de 50 belediyenin yapılacak sistem için ön görüşmesini yaptığını ifade eden Akaröz şöyle konuştu:
“Biz 50 belediye ile haşere çözümü noktasında ön görüşme yaptık. İnşallah sistemi tam anlamı ile kurduğumuz da Kırşehir’de geniş manada da bir istihdam olanağı sağlayacağız. Nasıl ki evlerimizde haşere mücadelesini başlatıyorsak yaşadığımız çevrede de bu mücadeleyi etkin bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Bu mücadelede ise asla doğal dengeye zarar verilmemeli.”diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN