HASAT DÖNEMİNE SIKI HAZIRLANIYOR

22 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
255 defa okundu.
HASAT DÖNEMİNE SIKI HAZIRLANIYOR

IMG_3544 (1)İl Özel İdaresi- Ziraat Odaları El Ele Kırşehir Hasat Dönemine Sıkı Hazırlanıyor

İl Genel Meclisi ve Kırşehir’de bulunan Ziraat odaları aldıkları karar ile tarım arazi yollarının hasat dönemine kadar bakımını yapma konusunda çalışmalara başladı.

Konu hakkında açıklama yapan milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, “Verimli bir hasat dönemi geçirebilmemiz ve çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını tam manasıyla alabilmesi için yol şartlarının ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu konu çiftçilerimizin öncelikleri arasında yer alıyordu. Kırşehir’de çiftçilerimizle yaptığımız toplantılarda da bu durumun ortak bir istek olduğunu gördük. İl Genel Meclis’imiz ve Ziraat Odalarımız ile yaptığımız istişareler sonucu, merkez ilçe dahil tüm köylerin tarım arazi yollarının hasat dönemine kadar bakımlarının yapılması için İl Özel İdaresi’nin 3 greyderinin tahsis edilmesinin ve yakıtlarının da ziraat odalarınca karşılanmasının uygun olacağı kanaatine vardık. Meclisimiz de ziraat odalarımız ile birlikte böyle bir karar alarak harekete geçti.

Kırşehir için hasat dönemi Haziran ayının ortalarında başlamaktadır. Hasat dönemi başlamadan bir hafta önce, haziran ayının ilk haftasında bu bakımın tamamlanıp ziraat yollarının hasat dönemine hazır hale getirilmesi için çalışacağız. Şimdiden Kırşehir’i hasat dönemine en iyi şekilde hazırlayacak olan başta İl Genel Meclis’i Başkanı Sayın Barbaros Dulkadiroğlu olmak üzere Ziraat Odalarımıza ve İl Özel İdare çalışanlarına teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN