Harmanaltı’nda Program

25 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
794 defa okundu.
Harmanaltı’nda Program

thumbnail_harmanalt-kutlu (1)

Harmanaltı Köyünde Kutlu Doğum Programı Düzenlendi

Vali Necati Şentürk, Harmanaltı Köyünde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen programa katıldı.

Boztepe ilçesine bağlı Harmanaltı Köyünde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, Mucur Kaymakamı Muhammet Önder, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Köy Muhtarı Hikmet Gürler, daire müdürleri ile köyde yaşayan vatandaşlar katıldı.

Kutlu Doğum Haftası ile çeşitli şiirlerin okunduğu, ilahilerin seslendirildiği, günün anlam ve önemine dair konuşmaların yapıldığı ve çocukların gösteriler sunduğu programda konuşan Valimiz Sayın Necati Şentürk, Allah’ın methettiği Resul’ü bizim de kalpten sevmemiz gerektiğini, ancak böylelikle gerçek mutluluğa ve huzura erişeceğimizi söyledi.

Kutlu Doğum Haftasını kutlamaktaki en büyük maksadın Peygamber efendimize duyduğumuz büyük aşktan ileri geldiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Zatının nurundan yarattığı Hz. Peygamberimize karşı Allah tarafından büyük bir aşk vardır. Peygamberimizde de yaradan Allah’a karşı büyük bir aşk var. Kutlu Doğum Haftasındaki amaç, Hz. Peygamberimize karşı içimizde aşkın doğması, çocuklarımızın gönüllerinde bu aşkın tohumlarını atılmasıdır. Muhammet’siz muhabbet olmaz. Bu tür programlarda bir araya gelerek Peygamberimizi anıyor, O’na olan özlemimizi ifade etmeye çalışıyoruz. Allah’a inanıyorsanız Peygamberimize tabii olun. Allah’ın bir kulunu sevmesi de Peygamberimizin o kulu sevmesinden geçer. Hz. Peygambere tabii olun ki Allah sizi bağışlasın. Bu duygu ve düşüncelerle, Kutlu Doğum Haftasını tebrik ederim.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında; rahmeti, bereketi, birliği ve beraberliği pekiştirmek adına bu tür programların düzenlenmesinin önemine değindi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden Kutlu Doğum Haftası programı, Kırşehir Müftülüğü Uzman Vaiz Şevket Şimşek’in günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma ile sona erdi.

Ayrıca, Vali Necati Şentürk, programda yer alan çocukları altınla ödüllendirdi.

Vali Necati Şentürk, Harmanaltı Köyündeki programın ardından Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonunda İl Müftülüğü tarafından düzenlenen konferansa geçti.

VALİLİK BASIN BÜROSU

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN