Halk, Tüketim Maddelerine Yapılan Fahiş Zamlarla Yatıp Kalkıyor

13 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
414 defa okundu.
Halk, Tüketim Maddelerine Yapılan Fahiş Zamlarla Yatıp Kalkıyor

Kırşehir halkı her gün çarşı pazarda orantısız bir şekilde yapılan fiyat artışından bezmiş hale geldi.

Halk, Tüketim Maddelerine Yapılan Fahiş Zamlarla Yatıp Kalkıyor

Kırşehirli vatandaşların gündeminde ne yerel seçimler ne de belediye başkan adayları var. Deyim yerindeyse halk, ekonomik ortamdan fırsatla tüketim maddelerine yapılan fahiş zamlarla yatıp kalkıyor.

FIRSATÇILAR BU KADARINA PES DEDİRTİYOR!

Vatandaşlar çarşı, pazarda, marketlerde tüketim maddelerinde her gün artan fiyatlar karşısında tepkili. Bir hafta önce aldığı ürünün sonra ki gün fiyatının artığını gören vatandaş, ülkenin ekonomik ortamını fırsat bilip stokçuluk ve fahiş zam yapanlara tepkili.

FİYATLARDAKİ ARTIŞ ANNE, BABALARI KARA KARA DÜŞÜNDÜRÜYOR

Öte yandan 17 Eylül’de başlayacak eğitim yılı masraflarının da eklemesiyle daralan vatandaşlar yetkililere seslenerek çağrıda bulunuyor. Özellikle kırtasiye malzemeleri ve okul kıyafetlerinin fiyatlarında ki artışlar anne, babaları kara kara düşündürüyor. Veliler özellikle okul okulların okul kıyafeti altında anne babaları tek yere mahkûm etmesinden şikâyetçi.

ZAMLAR VATANDAŞLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR

Ayrıca ekmek fiyatlarının ne kadar olduğu ise kafaları karıştırmaya devam ediyor. İlimizde ki bazı marketler 2,5 liradan sattıkları hamburger ekmeği ve bu gibi ekmekleri 3 – 3,5 gibi fiyatlara satmaya başladı. Ekmeğe yapılan 25 -50 kuruşluk bu gizli zam vatandaşın tepkisi çekiyor.

BAKAN “ZAM YOK” DEDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Fakirin fukaranın ekmeğini fırsat bilip bunu bir şekilde kullanmaya çalışan fırsatçılara sesleniyorum, vatandaşın ekmeğine göz diktirmeyeceğiz. Yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışı yok” ifadelerini kullanmıştı.

KIRŞEHİRLİ TEPKİLİ

Zam yapan işletmeler gerekçe olarak un fiyatlarındaki artışı gösterse de vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Ekmek temel gereksinim olduğunu söyleyen Kırşehirliler ekmeğin gramajı ve fiyatıyla oynanması gerektiğini belirtti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..
İlginizi Çekebilir

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN