HALK EKİCİOĞLU’NU BAĞRINA BASIYOR

15 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
803 defa okundu.
HALK EKİCİOĞLU’NU BAĞRINA BASIYOR

 

CHP Belediye Başkan Adayı Ekicioğlu’na Parti Önünde Aday tanıtımı yapıldı.

HALK EKİCİOĞLU’NU BAĞRINA BASIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Binası Önünde Adaylığını duyurarak sevenleriyle bir araya gelen CHP Belediye Başkan Adayı Selehattin Ekicioğlu, sevgi seline tutuldu. Ekicioğlu’nun CHP İl Başkanlığı Binası önünde düzenlenecek olan basın açıklamasına Davet Videosu tıklama rekoru kırmıştı. İl başkanlığın önüne toplanan kalabalığa seslenerek, halk ile kucaklaşan Ekicioğlu, büyük bir sevgi ile karşılandı.

 

“30 YIL ÖNCE BU PARTİYE ÜYE OLURKEN DE; 1999’DA PARTİ YÖNETİMİNDE YER ALIRKEN DE GURURLU VE HEYECANLIYDIM”

Balkon konuşması yaparak Vatandaşlara seslenen Ekicioğlu, “Bugün, Cumhuriyet Halk Partisinin Kırşehir Belediye Başkan Adayı olarak karşınızda bulunuyorum. Kırşehir’i yönetmeye aday gösterilmek, başlı başına bir onurdur benim için. Bu onuru bana yaşatan; bizden güvenini, ilgisini, desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün hem gururlu hem heyecanlıyım. 30 yıl önce bu partiye üye olurken de; 1999’da parti yönetiminde yer alırken de çok gururlu ve heyecanlıydım.”

“ÇOCUKLUĞUM, GENÇLİĞİM; İŞİM, EKMEĞİM, AŞIM HEPSİ BU ŞEHİRDE”

“Bu şehir, bu şehrin insanı çok kıymetli… Ben, bu şehirde doğup büyüdüm. Çocukluğum, gençliğim; işim, ekmeğim, aşım hep bu şehirde… Kaderimiz ortak… Acıyı, mutluluğu sizlerle beraber yaşadık.  Gün oldu, çok sevdiğimizi ebediyete birlikte uğurlayıp hüzünlendik. Gün oldu, gençlerin mutlu anlarına hep birlikte tanıklık ettik. Beraber ağladık, beraber güldük.”

“SAMİMİYETİNİZ BENİM EN BÜYÜK ENERJİ KAYNAĞIM OLACAK”

Belediye başkan adaylığını gururla, onurla üstlenmemin temel nedeni, siz Kırşehir halkının samimiyetidir diyen Ekicioğlu, “Beni kendinize yakın gördünüz. Bu ilginiz, samimiyetiniz benim en büyük enerji kaynağım olacak. Bu temiz duygularınızı karşılıksız bırakmayacağım. Bu samimiyetinize hakkıyla karşılık vermek, benim için onur meselesidir.”

“HALK, SEÇİMDEN SEÇİME SANDIĞA GİDEN DEĞİLDİR”

“Yerel yönetim, ciddi bir iştir; ekip işidir. Planlı, programlı olmak gerekir. Hizmet alanlar, yani o şehirde yaşayanlar göz ardı edilmemelidir. Kurullar, meclisler işlevsel olmalıdır. Şehir “ben yaptım oldu” anlayışıyla değil ortak akılla yönetilmelidir. Halk, seçimden seçime sandığa giden değildir. Yurttaş, sandıktan sonra da şehrin yönetiminde hak ve söz sahibi olmalıdır.”

“YEREL YÖNETİM, BİRİLERİNİ ZENGİNLEŞTİRME YERİ DEĞİL, REFAHI HALKA YANSITMA YERİDİR”

Yerel yönetim, aynı zamanda bir bilanço işidir diyerek halka seslenen Ekicioğlu, “Bilanço şeffaf olmalı, her kuruşun hesabı halka verilmelidir. Savurganlığın acısını ne yazık ki sadece biz değil; çocuklarımız, torunlarımız çeker. Yerel yönetim, birilerini zenginleştirme yeri değil, refahı halka yansıtma yeridir. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasında, 2009-2013 yılları arasında Başkan Yardımcısı; 2013’ten Kasım 2018’e kadar da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptım. Bu süre içinde benim için olmazsa olmaz üç şey vardı: şeffaflık, vizyoner yaklaşım ve katılımcılık. Yerel yönetimde de bu üç ilkeyi sürdürmek şarttır. Bir yönetime kadın ve genç eli mutlaka değmeli. Gençlere, kadınlara oy ver ama yönetme diyoruz.”

“YEREL YÖNETİM, ESKİYLE HESAPLAŞMA YERİ DEĞİLDİR”

 Ekicioğlu, “Bunu da tersine çevireceğiz. Yerel yönetim, eskiyle hesaplaşma yeri değildir. Hele de ekmeğinin peşinde olan, alın terini döken insanla hesaplaşma yeri hiç değildir. Bizim için yandaş yoktur. Bizim için alın teri döken; emek harcayan; zihnini belediye için, Kırşehir için yoran vardır. Hepsinin de başımızın üstünde yeri vardır”

“AÇIKLAMAMIZI, BU KAMPANYA DÖNEMİNİN “MERHABA”SI OLARAK KABUL EDİN”

“Önümüzde 31 Mart’a kadar sürecek bir kampanya dönemi var. Bugünkü açıklamamızı, bu kampanya döneminin “merhaba”sı olarak kabul edin. Şehrimizi iyi tanıyoruz. İnsanımızın sorunlarını, beklentilerini detaylarıyla biliyoruz. Çözüm önerilerimizi, projelerimizi, bakış açımızı ayrıntılı bir biçimde, sizlerle sık sık paylaşacağız.”

“1 NİSAN SABAHI BU GÜZEL ŞEHİR KAZANSIN, İSTİYORUZ”

“Biz, huzurlu, mutlu bir Kırşehir için yola çıktık. Bizi bir arada tutmayacak, bizi birbirimizden ayıracak, ötekileştirecek, toplumda yaralar açacak hiçbir söylem ve davranışın içinde olmayacağız. Kırşehir Belediye Başkan Adaylıkları belli olan diğer arkadaşlarımı da ziyaret edeceğim. Adaylıklarından dolayı kutlayıp başarılar dileyeceğim. 1 Nisan sabahı bu güzel şehir kazansın, istiyoruz”

“ESKİŞEHİR GİBİ BİR KIRŞEHİR İSTİYORUZ”

 Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şeref Baran Genç, “bu soğuk havada sizin coşkunuz içimizi ısıtıyor. İl başkanlığı görevini bana layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Laik olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Eskişehir gibi bir Kırşehir istiyoruz. Eskişehir gibi bir Kırşehir için çalışacağız. CHP çok güzel bir aday getirdi. Çok memnunum. Selahattin Ekicioğlu, her siyasi kesimden herkesin gönlünü fethetmiş, yapmış oluğu başarılı çalışmalar ile 2 defa Ticaret Odası Başkanlığına seçilmiş ve yıpranmamış bir şahsiyettir”

“KIRŞEHİR’DE AÇACAK BİR ÇİÇEK, ÜLKEDE GELECEK BAHARIN HABERCİSİ OLACAKTIR”

“İnşallah 31 Mart akşamı sizlere kendisini Belediye Başkanımız diye tanıtmak bu kardeşinize nasip olur. İnşallah çalışacağız, başaracağız, sıkmadık el, sormadık hatır, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu kaos durum ortada. Fakat güzel günler yakındır. Kırşehir’de açacak bir çiçek, ülkede gelecek baharın habercisi olacaktır” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com