HALI YIKAMA SEKTÖRÜNDE HAREKETLİLİK YAŞANIYOR.

25 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
506 defa okundu.
 HALI YIKAMA SEKTÖRÜNDE HAREKETLİLİK YAŞANIYOR.

 

Kırşehir’ de Son Yıllarda Hızla Gelişen ve Yaygınlaşan Sektörlerden Biri Olarak;

 HALI YIKAMA SEKTÖRÜNDE HAREKETLİLİK YAŞANIYOR.

Günümüzde ev hanımlarının, halı yıkama işini yapabilecekleri uygun alanlarının azalması ve yorucu bir iş olması sebebiyle sıklıkla tercih ettiği halı yıkama firmaları, kendi sektörlerinde revaçta.

ÇALIŞAN KADIN SAYISI ARTTIKÇA HALI YIKAMA SEKTÖRÜ HAREKETLENİYOR

Eskisi gibi Müstakil evlerin kalmadığı ve bunun yanında ekonomik sıkıntılar nedeniyle çalışan kadın sayısının artması halı yıkama sektörüne hareketlilik kazandırıyor. Çalışma koşulları nedeniyle temizlik konusunda kendine kolaylık arayan ev hanımları halı yıkama sektörüne canlılık katıyor.

Hem kolaylık amacıyla hem de tasarruf amacıyla tercih edilen halı yıkamacılar da işlerinde ki hareketlilikten bir hayli memnun.

“HER YIL İŞİMİZ ARTIYOR”

Halı yıkamanın sektör haline geldiğini söyleyen Kadir Köksal, “5 yıldır halı yıkama işini yapıyorum. Halı, yorgan, Stor perde hepsini temizliyoruz. Kış mevsiminin ortalarındayız. Yaz ile kış mevsimi arasında farklılık oluyor. İşlerimiz yazın çok daha yoğundu. Zaman zaman yetişemedik. Teslimat için 1 hafta süre verdiklerimiz oldu. Şimdi müşterilerimizin siparişlerini alıyoruz. 2 gün içinde teslimatlarını yapıyoruz. Havalar soğuk, kar yağıyor ama buna rağmen işlerimiz yine de iyi. Geçmişe bakarak değerlendirecek olursak her yıl işlerimiz artıyor. Artmasının sebebi, hem müşteri memnuniyeti hem de artık bu işin sektör haline gelmesi. Vatandaşlar artık alıştı kimse uğraşmak istemiyor. İşlerimiz gün geçtikçe artıyor ama bunun yanında Halı yıkamacı da artıyor. Ama tabi tutturabilen tutturuyor”

“APARTMANLARDA UYGUN KOŞULLAR YOK”

Gün boyu çocuklarımızın üzerinde dolaştığı, bire bir temas ettiği halıların yıkanması başlı başına uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir diyen Halı Yıkama Esnaflarından Köksal, “Bizim iş emek işi. Artık çoğu ev hanımı çalıştığı için bizleri tercih ediyor. Birde halılar eskiden çeşmelerde yıkanırdı. Şimdi eskisi gibi imkân da yok. Bunların hepsi birer etken. Müstakil evler kalmadı. Apartmanlarda da uygun koşullar yok. Vatandaşa da zaten hem masrafı hem zorluğu için halı yıkama sektörü vatandaşlar için faydalı oluyor. İki tarafta karşılıklı memnum kalıyor”

“YILDA EN AZ BİR VEYA İKİ DEFA YIKANMALI”

Köksal, “Vatandaşın halılarını en az yılda bir veya iki kere yıkatmasında fayda var. Yıkanmayan halılarda toz, bakteri birikimi oluştuğundan en azından yılda bir defa yıkatmalarında fayda görüyorum. Halıya bir şey döküldüğünde ise lekenin üzerine kesinlikle kimyasal maddeler ile müdahale etmesinler. Sadece su döküp beklesinler. Deterjan kullanmasınlar”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On