“Halep İçin Yollardayız”

16 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
262 defa okundu.
“Halep İçin Yollardayız”

oktay-cebeci-halep-icin-yollardayiz“Terör Bu Ülkenin Kıymetli Evlatlarını Esir Alamayacak, Hain Saldırıda Hayatını Kaybeden Şehitlerimize Allah’tan Rahmet Diliyorum.”

 

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci, Haleplilere yardım ulaştırmak için Cilvegözü Sınır Kapısı’na doğru araçlarla konvoy halinde ilerleyeceklerini bildirdi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi: “Haleplilere gereken yardımı ulaştırma konusunda gerekeni yapacağız. Cumartesi günü 81 İlden ‘Halep’e Yol Açın’ sloganıyla Cilvegözü Sınır Kapısı’na doğru araçlarla konvoy halinde ilerleyeceğiz. Şehrimizden de bir tır dolusu gıda yardımını yolcu edeceğiz. Yardım TIR’larımız ve araçlarımızla dünya kamuoyunu da harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Halep’e koridor mutlaka açılmalı, insani dram sona erdirilmelidir” dedi.

ERBAKAN’IN FİKİRLERİNİ YENİ NESİLLERE AKTARMALIYIZ

Türkiye’de sivil örgütlenme noktasında Erbakan’ın, “Bütün baharlar bir çiçekle başlar” sözüyle cesaretlendiklerinin altını çizen Cebeci, “Hayatını milletimizin ve tüm insanlığın kurtuluşuna adamış Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın mücadele ve fikirlerinin yeni nesillere ve topluma doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

SİVİL TOPLUM, ÖNCÜ KUVVETTİR

Medeniyet coğrafyasının yükünü taşıma iddiasındakilerin, sivil örgütlere ve yapılara alan açması gerektiğini, bu kuruluşlar üzerinden bir hareket noktasının oluşması gerektiğini vurgulayan Cebeci, “Sivil toplum öncü kuvvettir. Bu geçmişte de böyle olmuştur. Sivil toplum kuruluşları, yön veren, öncülük eden bir rol oynamış, bölgelere siyasetten önce gitmiş ve ilk etkiyi sivil toplum kuruluşu olarak bizzat yapmıştır” şeklinde konuştu.

MEMUR-SEN, KENDİSİNE HILFUL FUDUL HAREKETİNİ ÖRNEK ALDI

Memur-Sen’in kurulurken hangi misyon ve vizyonla kurulduğunu anlatan Cebeci, Hılful Fudul örneğini hatırlatarak, “Hılful Fudul vicdan sahibi, duyarlı insanların, Kabile fark etmeksizin bir araya gelerek, hiç bir insanın rengine, ırkına, şekline bakmaksızın, herkesin hakkını hukukunu korumak için oluşturulan bir teşkilattır. Hz. Peygamber, kendisine nübüvvet geldikten sonra ‘bugün dahi çağırsalar orada (Hılful Fudul) bulunurum, orada bulunuşumu bir sürü kızıl deveye değişmem’ demişti. Bizler işte bu Hılful Fudul örneğinden yola çıkarak, bu adalet ve hukuk arama yoluna koyularak, ‘yapamazsın’ diyenlere inat bu yola koyulduk” diye konuştu.

TÜRKİYE HER ON YILDA BİR DARBELERLE ÖRSELENDİ

Türkiye’nin darbeler tarihinden bahseden Cebeci, ülkenin her 10 yılda bir örselendiğini, yıllarca Başbakan’ın asıldığı tarihin çocuklara bayram olarak kutlatıldığını hatırlattı.

Türkiye’de demokrasinin, adı sivil yapılar, beyni üniformalı yapılar üzerinden baltalandığını belirten Cebeci, “Bizim temel sorunumunuz bu. Şapkasını alıp kaçan siyasetçiler bu konuda cesaret verebilir ama sivil toplum asla günahını affettiremez. 28 Şubat’ın bu ülkeye yaşattığı travma sivil toplumun omurgalı durmamasının sonucudur” diye konuştu.

TERÖR, ÜLKEMİZİ ESİR ALAMAZ

İstanbul’da yaşanan terör saldırısının ülkenin birliğini bozamayacağını kaydeden Cebeci, “Terör bu ülkenin kıymetli evlatlarını esir alamayacak, hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alanlara inat birlikte hareket edeceğiz, terörü birlikte bitireceğiz, birlikte yeneceğiz” şeklinde konuştu.

CUMARTESİ GÜNÜ 81 İLDEN ARAÇLARLA CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISI’NDAYIZ

Cebeci, “Haleplilere gereken yardımı ulaştırma konusunda gerekeni yapacağız. Cumartesi günü 81 ilden ‘Halep’e Yol Açın’ sloganıyla Cilvegözü Sınır Kapısı’na doğru araçlarla konvoy halinde ilerleyeceğiz. Yardım TIR’larımız ve araçlarımızla dünya kamuoyunu harekete geçirmeyi de amaçlıyoruz. Halep’e koridor mutlaka açılmalı, insani dram sona erdirilmelidir” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On