Hafta Sonu da Hizmet Veriyor

5 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
337 defa okundu.
Hafta Sonu da Hizmet Veriyor

17725_495120

Çipli Kimlik Kartları Sahiplerini Bulmaya Devam Ediyor

 

Türkiye genelinde kimlik kartı artık değişiyor. Çipli kimlik kartlarına geçiş işlemleri yürütülen 12 ilde yaklaşık 150 bin kişiye yeni kimlikleri teslim edildi. Kırıkkale’yle başlayan projeye daha sonra Kırşehir,Adıyaman, Aksaray, Burdur, Uşak ve Yalova eklendi. Bu illerde yeni kimlik kartı almak için başvuru imkanı sağlanmasıyla proje kapsamındaki il sayısı 11’e ulaştı. İl bazındaki çalışmaların yanı sıra kasım ayından itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığa başvuru masaları kuruldu. Buralarda görevli personelin yeni kimlik kartı için başvurularının alınmasına da devam ediliyor.

Yeni kimlik kartlarına başvuru 2 Ocak’ta başladı. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi kapsamında Türkiye’de çipli kimlik kartı uygulamasına geçiliyor.? 2017’de Türkiye genelinde kullanımda olması beklenen yeni çipli kimlik kartları pilot 10 ilde 150 bin kişiye dağıtıldı.

Türkiye yeni kimlik kartı uygulamasına geçiyor. Çipli kimlik kartları 11 ilde yaklaşık 150 bin kişiye yeni kimlik kartları teslim edildi. 2017 yılı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümünün yeni kimlik kartlarını kullanıyor olması bekleniyor.

Kırşehir Nüfus Müdürlüğü yoğunluk nedeniyle cumartesi ve pazar günleri de kimlik dağıtımının yoğunluğundan hafta sonu da  hizmet verilecek.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN