Hacı Turan Kırşehir’e yatırımların devam edeceğini söyledi

4 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1018 defa okundu.
Hacı Turan Kırşehir’e yatırımların devam edeceğini söyledi

eski-milletvekili-haci-turan-adayligini-acikladi-IHA-20110310AY397951-02Boztepe’ye kapalı pazaryeri ve 3 adet muhtar evi, Özbağ beldesine ise halı saha ve spor tesisi yaptırılmasını sağlayan Hacı Turan, trilyonluk yatırımların devam edeceğini müjdeledi

22. Dönem AK Parti Kırşehir Milletvekili ve Genel Merkez Bursa Bölge Koordinatörü Hacı Turan, Kırşehir’e yatırım için çalmadık kapı bırakmaması, vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı görüşmeler sonunda Akpınar’a “Bursa Parkı”nı kazandıran ve açılışını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye yaptıran Hacı Turan’ın bu girişimi, Akpınar Belediye Başkanı Mehmet Karahan ve Akpınarlılar tarafından takdirle karşılanmaya devam ediyor.

Akpınar İlçesi’ne yaptırılan park, 8 dönüm arazi üzerine oluşturuldu.

25 adet piknik masası, 20 adet bank, 10 adet çöp kovası, bir takım çocuk oyun grubu ve bir takım kondisyon aletini bünyesinde barındıran parkta; kamelyalar, yürüyüş yolları ve barbeküler bulunuyor. Hacı Turan ve Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan’ın isteği doğrultusunda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Akpınar’a bir de taziye evi yapılacağı müjdesini verdi.

Bursa Bölgesi Koordinatörü olarak görevini sürdüren Hacı Turan, Kırşehir’in Özbağ ve Boztepe Belediyeleri ile Bursa’nın Yıldırım ve Osmangazi Belediyeleri’nin ‘kardeş şehir’ olmasını sağladı. Kardeş şehir olması sonucu Özbağ ve Boztepe’ye 500’er bin liradan 1 milyon liralık (1 trilyon) destek sağlayan Hacı Turan, “Boztepe ile 800 bin nüfuslu Bursa-Osmangazi Belediyesi’nin kardeş şehir ilan edilmesini sağladık.

Osmangazi Belediyesi’nden Boztepe’ye kapalı pazar yeri yapılmasının kararını aldırdık. Bunun için Boztepe’ye gelen teknik heyet gerekli incelemelerini tamamladı.

Ayrıca 3 adet muhtar evinin yapımı içinde de Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’dan söz aldık.

Pazaryeri ve muhtar evlerinin maliyeti 500 bin lirayı geçmektedir.

Bursa’nın 750 bin nüfuslu Yıldırım İlçe Belediyesi ile Özbağ Kasabası Belediyesi’nin kardeş belediye olmasını sağladık.

Bu kardeşliği hizmetlerle taçlandıracağız.

Makam odasında kapı olmayan ve isteyen tüm vatandaşların doğrudan başkan ile görüşebildiği Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi ziyaret ettik.

Yıldırım Belediyesi tarafından Özbağı’na yatırım sözü aldık.

Necati Gökpınar Parkı yanında bulunan belediyeye ait arsaya halı saha ve spor tesisi yaptırılacak. Halı saha ve spor tesisinin yapımı için gelen Yıldırım Belediyesi teknik elemanları çalışmalarını tamamladılar.

Yıldırım Belediyesi Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Abdullah Güner ile Makine Mühendisi Mehmet Ali Yazıcı, halı saha çalışmasının fizibilite çalışmalarını bitirdiler.

Toplam 4 bin 300 metrekare alana kurulacak olan halı saha, sosyal tesisler ve kafeteryaların önce projesi hazırlandı ve yapımına yakında başlanacak.

Özbağ Kasabası’na halı saha, sosyal tesis ve kafeterya yapılması kararı verildi. 500 bin lirayı bulacak halı saha ve spor tesisinin yapımına yakında başlanacak“ dedi.

Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay ve Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Hacı Turan’a, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a sonsuz teşekkürlerini sunduklarını belirttiler.

Belediye Başkanları Ay ve Aydın, yaptıkları açıklamada, “İki gün Kırşehir’de kalan ve alt yapı hazırlıkları ile gerekli yazışmaları tamamlayan teknik heyete ve kasabanın böylesine önemli bir projenin kazandırılmasına vesile olan 22. Dönem Milletvekili Hacı Turan’a halkımız adına teşekkür ederiz.

Vesile olanlardan Allah razı olsun” dediler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN