HAC TARİHLERİ BELLİ OLDU

11 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
617 defa okundu.
HAC TARİHLERİ BELLİ OLDU

2015-yili-hac

Kırşehir’den hacca gidecek hacı adaylarının gidiş dönüş tarihleri belli oldu.

 

2015 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonu ile Kırşehir’den hacca gidecek hacı adaylarının gidiş dönüş tarihleri belli oldu.

KIrşehir’den hacca gidecek hacı normal tip 88 kişilik hacı kafilesi 5 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 06.00’da Ankara Esenboğa Havaalanından Cidde’ye oradan da Mekke’ye gidecek. Hac görevlerini tamamlayan hacıları 12 Ekim 2015 Pazartesi günü Kırşehir’e geri dönecek. Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu’nun kafile başkanlığını yapacağı kafilede din görevlisi olarak Kırşehir Merkez Mamuriyetil Hamidiye Camii İmam-Hatibi Muhammed Emin Varlı, Akçakent Yeşildere Köyü Camii İmam Hatibi Ömer Dursun, bayan din görevlisi olarak ise Kırşehir’de Kur’an kursu öğreticisi olarak görev yapan Saliha Çelik görev yapacak.

Ayrıca Kırşehir’den müstakil tip olarak kurada isimleri çıkan 8 kişi 8 Eylül 2015 Salı günü Kayseri’den kutsal topraklara gidecek. Otel tip olarak ise Kırşehir’den 2 kişi 14 Eylül 2015 Pazartesi günü İstanbul’dan Cidde’ye hareket edecek.

Geçen hafta Kırşehir’e ek kontenjan olarak verilen normal tip 20 kişilik hacı adayı ise 14 Eylül 2015 Pazartesi günü kutsal topraklara hareket edecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN