GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE ÖĞRENCİ ALIMI YAPILACAK

30 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
131 defa okundu.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE ÖĞRENCİ ALIMI YAPILACAK

guzelsanatlar1Ahi Evran Üniversitesi, Tıp Fakültesi ile başlayan yeni öğrenci alımına Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi ile devam ediyor.

2012 yılında kurulan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımı için Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) yaptığı başvuru kabul edildi. Fakülte bünyesinde bulunan Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Halı, Kilim ve Eski Kumaş Desenleri Anasanat Dalı’na, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde 20 lisans öğrencisi alınacak. Aynı zamanda, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde bulunan Geleneksel Türk El Sanatları Anasanat Dalında tezli yüksek lisans programı açılması da kabul edildi. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin öğrenci alımıyla beraber Kırşehir’in sanat ve tarihi kalkınmasına katkı sağlayacağını ifade etti. Fakültede, üretkenliği esas alan bir eğitim felsefesini benimseyerek, çağın getirdiklerinin ve beklentilerinin farkında, geçmişten günümüze ulaşan kültürel değerleri koruyarak ve çağdaş sanat anlayışını özümseyerek, nitelikli bir sanat eğitimi sağlamayı hedeflediklerini belirten Rektör Karakaya, kent halkı ve diğer tüm paydaşlar ile bütünleşmeyi sağlayıcı projeler ve etkinlikler yaparak, başarıyı hedefleyen donanımlı, paylaşımcı, araştırmacı özgün sanatçılar ve sanat insanları yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On