Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

12 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
270 defa okundu.
Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

kirsehir-emniyeti-pazar-gunu-yapilacak-teroru-7686539_x_oToplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Tarafından Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Geçtiğimiz Cuma günü saat 14:30’da Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan Kırşehir Vali Yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi başkanlığında toplandı. Toplantıda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulanan projelerin ve gerçekleşen faaliyetlerin sunumu yapıldı. Kırşehir Vali Yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi yaptığı açıklamada: Artık demokratik toplumlarda kentte güvenlik hizmetlerinden yararlananların görüşlerine büyük önem veriliyor. Teşkilatımızdan bunu dinlemek geçmişte alınan kararların ne kadar uygulandığı ne kadar uygulanamadığını analiz etmek sonra yeni öneriler ve bu öneriler çerçevesinde olabilecek olanlar hakkında konuşmak üzere toplanmış bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kırşehir Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: ” Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan 3 projemiz var. ÇOKEP kapsamında Gençliğe Önem Geleceğe Güven, EDES kapsamında Gözsüzde Görebilirim ve yine EDES kapsamında Eğitim Devamlılığına Engel Yoktur yürütülen projelerimizdir. Gençliğe Önem Geleceğe Güven projesi çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini sağlaması çerçevesinde toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesi bu kapsamda kendilerine eğitim ve sosyal destek sağlanarak topluma faydalı bir birey olarak yetiştirilerek topluma kazandırılmak amaçlanmıştır. Projelerimizin açılış ve tanıtım toplantısı 4 Mayıs 2016 günü ilk protokolü basın mensuplarımızın yanı sıra projelerimizin hedef kitlesi olan genç, çocuklar ve engelli vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Gençliğe önem geleceğe güven projesi kapsamında projenin geniş kitlelere ulaşması için afiş, pankart ve broşür basımı yapılarak dağıtılmıştr. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim görmekte olan öğrencilerimize dağıtılmak üzere polis ve trafik konulu 2.000 adet boyama kitabı,10.000 adet kalem,10.000 adet bloknot basımı yapılmış, dağıtımı devam etmektedir. Proje bitiminde 500 adet proje tanıtım dergisi basımı yapılarak 81 il Valiliklerine ve Emniyet Müdürlükleri ile diğer kurumlarımıza dağıtımı yapılacaktır. Proje kapsamındaki faaliyetlerimizde ilimizde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik personelimiz tarafından trafik kuralları konulu teorik ve uygulamalı eğitimler yapılan program dâhilinde devam etmektedir. Eğitimlere katılımlara öğrencilerimize 5.000 adet hediye paketi hazırlanarak dağıtılmaktadır.(Kalem, silgi, kalem açacağı, şapka, balon, fahri polis kimlik kartı)” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN