Güreşçilerden Vali Şentürk’e Ziyaret

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
214 defa okundu.

 

 

thumbnail_g-2Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, beraberindeki güreşçiler ile birlikte Vali Necati Şentürk’ü Ziyaret Etti

Kırşehir’de her yıl düzenlenen Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan yağlı güreş organizasyonu ile ilgili fikir alış-verişinde bulunmak için Vali Necati Şenürk’e yapılan ziyarette Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mahmut Erbey, Güreş Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Eylem Gencer, Kırkpınar Başpehlivanlarından Ünal Karaman, Kırkpınar Küçük Orta Büyük Boy Şampiyonu Cengizhan Şimşek ve Kırkpınar Küçük Orta Pehlivanlarından Eren Furkan Fener yer aldı.

Ziyarette, eski güreşçilerden olan Vali Necati Şentürk, günümüzün genç güreşçilerine eski günlerini anlattı.

Yağlı güreşin Kırşehir’e nasıl kazandırılacağına dair yapılan ziyaret, konukların Vali Necati Şentürk’e temsili güreş kispeti hediye etmesi ile sona erdi.

Ayrıca, ziyaretin sonunda, güreş ile yakından ilgili olan  Vali Necati Şentürk Kırkpınar Başpehlivanlarından Ünal Karaman ile el bağladılar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN