Gurbetçiler gelmeye başladı

10 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2764 defa okundu.
Gurbetçiler gelmeye başladı

Kırşehirli çeşitli ülkelerde çalışan gurbetçiler, tatil döneminin başlamasıyla birlikte yıllık izinlerini geçirmek üzere ilimize gelmeye başladı.

Gurbetçiler gelmeye başladıKırşehirli çeşitli ülkelerde çalışan gurbetçiler, tatil döneminin başlamasıyla birlikte yıllık izinlerini geçirmek üzere ilimize gelmeye başladı.

Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan gurbetçiler de, tatil için ilimize gelmeye başladı. İlkbahar aylarının gelmesiyle birlikte yıllık izinlerini ilimizde geçirmek isteyen gurbetçilerin memleket yolculuğu yaklaşık 5 haftalık tatil sonrasında geri dönüş ile tamamlanıyor.

Çoğunlukla çalışan kesimin oluşturduğu gurbetçilerin, emekli olanları ise yılın 6 ayını ilimizde, diğer 6 ayını ise Avrupa ülkelerinde geçiriyor.

Hava yoluyla gelenlerin dışında kendilerine ait yabancı plakalı araçlarıyla gelen gurbetçiler, alışverişi çok yaptıkları için ilimiz esnaflarında umudu oluyor.

Avrupa ülkelerindeki sıkıntılar ve Türkiye ile bulunulan ülke arasında değişen ekonomik dengeler gurbetçileri fazlasıyla etkiliyor. Yüksek bilet fiyatları nedeniyle karayolunu tercih eden gurbetçilerin yolculukta yaşadıkları sıkıntılar da Türkiye’ye geliş durumlarını etkiliyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN