GÜMRÜK VE TİCARET BAKANINDAN AÇIKLAMA

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
352 defa okundu.
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANINDAN AÇIKLAMA

1417652926_fidan1‘Yeşil Kırşehir için bir fidanda siz dikin’ etkinliğinde fidanların dikimi gerçekleştirildi.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Genç Gönüllüler Projesi kapsamında ‘Yeşil Kırşehir İçin Bir Fidan da Siz Dikin’ etkinliği gerçekleştirildi.
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1985 yılında, gönüllü çalışmaları ve faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı arttırmak amacıyla ‘5 Aralık’  tarihi Dünya Gönüllüler Günü, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 123 ülkede kutlanmaya devam edtmekte.
Ülkemizde orman alanlarının korunması, geliştirilmesi, sürdürülebilir bir kalkınmanın ve yönetimin gerçekleştirilmesi, farkındalık meydana getirerek vatandaşları ağaçlandırma faaliyetlerine teşvik etmek amacıyla Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gönüllü Gençlik Projesi kapsamında ‘Yeşil Kırşehir İçin Bir Fidan da Siz Dikin’ etkinliği yapıldı.
5 Aralık’ta İl Orman İşletme Müdürlüğü’nün katkılarıyla, İnanç Köyü Derin Dere Mevkisi’nde toplanan 100 yakın genç gönüllü, beraberinde getirdiği yüzlerce fidanı toprağa kavuştu.
Etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Hakan Dulkadiroğlu, Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Rahmi Aksoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Uzmanı Cemalettin Parıltı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Gençlik Merkezi Müdür V. Ali Kaya Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü Yetkilileri ve Gönüllü Gençler katılımda bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN