GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ, TİCARET BORSASI İÇİNDE AÇILACAK

16 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
460 defa okundu.
GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ, TİCARET BORSASI İÇİNDE AÇILACAK

 

14046122_1768504480074922_4674055197851290901_nKırşehir AK Parti Milletvekili Mikail Arslan, ve Salih Çetinkaya’nın Girişimleri Sonuç Vermeye Başladı.
Kırşehir’ Gümrük kurulması ile ilgili olarak aylardır sürdürülen çalışmalarda sonuç alındı ve İlimize Gümrük Kurulması sağlandı.
Geçtiğimiz gün Kırşehir Ticaret Borsası’nda incelemelerde bulunan Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Gümrük Müdürlüğü için yer tahsisini yapılacak yeri incelediler. Kırşehir Ticaret Borsasının daha önce Millet Vekilleri ile yaptığı görüşmeler ve gerekse de Gümrük Bakanlığına yapılan brifing sonucunda Gümrük kurulması halinde bedelsiz olarak yer tahsissi yapacağını bildirmişti.Milletvekili Arslan,beraberinde Millet Vekili Salih Çetinkaya, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ve Danışmanları ile katılırken Kırşehir Ticaret Borsasında ise ; Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz,Başkan Yardımcısı Atilla Tan,Genel Sekreter Battal Çelik katıldılar.Kırşehir’de kurulacak olan Gümrük Müdürlüğü’ne bina ve depo tahsisi için Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşen Milletvekili Arslan, Borsa kampüsü içerisinde bulunan binalarda incelemelerde bulundu. Borsa Başkanı Neşet Yavuz, Gümrük Müdürlüğü için Borsa binası yanında bulunan binayı ve depo için Borsa içerisinde bulunan yaklaşık 10 bin metrekare alanı tahsis edebileceklerini belirterek, ” Biz bu il ve ülke için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yeter ki Kırşehir’imize yatırım gelsin ” dedi. Kurulacak olan Gümrük Müdürlüğü hazır hale gelmesine kadar idari binamızda gerekirse çalışma yerleri de vereceğiz.”dedi. Ziyaret sonrası açıklama yapan Milletvekili Arslan, ” Milletvekilimiz ve Değerli Mesai arkadaşımız Salih Çetinkaya ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı nezdinde ilimizde bir gümrük müdürlüğü açma çalışması başlatmıştık. Yıllık 420 milyon lira dış ticaret ihracat hacmi ile öne çıkan illerden birisi. Türkiye genelindeki canlı hayvan ithalatının yüzde 30’u Kırşehirli tacirler aracılığı ile gerçekleşmiştir. Ticaret Borsamızda ise her ay yaklaşık 10.000 civarında büyük baş alım satımı yapılmakta. Diğer yandan sadece Petlas Lastik Farikamızın yıllık ihracatı 170 milyon liranın üzerindedir. İlimizde belli başlı ihracatçı firmalar ile ticaret il müdürlüğünün önümüzdeki 5 yıllık ihracat hedeflerine dönük yaptığı hedef çalışmasında, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Kırşehir’in ihracatının 900 milyon doları aşacağı tespit edilmiştir. Bu çerçevede Kırşehir’in dış ticaretini geliştirmek, ihracatı artırmak, yeni istihdam alanları açmak amacıyla Kırşehir’imize Gümrük Müdürlüğü binası ve deposu için yer tespiti yaptık. Bu konuda Ticaret Borsası tarafından yer tahsisi yapıldı. Borsa Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz ” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN