GÜLŞEHRİ GERİ DÖNÜYOR

23 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
297 defa okundu.
GÜLŞEHRİ GERİ DÖNÜYOR

IMG_3544 (1)Kırşehir’deki jeotermal potansiyele dikkat çeken Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya jeotermal kaynakların kullanılmasıyla yapılacak bir seracılık sayesinde eski adı GÜLŞEHRİ olan vilayetimizde yeniden gül, orkide, lale gibi süs bitkilerinin üretilebileceğini belirttiler. Bunun için bir Tarım Organize Sanayi İhtisas Bölgesi (TOSİB) kurulması gerektiğini Sayın Bakan’a vurguladılar. Vekillerin tespitlerini dikkatle dinleyen Bakan Çelik, ülkemizin bu alanda çok fazla ithalat yaptığını vurgulayarak Kırşehir’de bir TOSİB kurulması için kurmaylarına talimat verdi. Ayrıca Kırşehir’i bir pilot bölge olarak kabul edip bu bölgede yapılacak jeotermal seracılığa destek vereceklerini açıkladı. Özellikle ilk etapta Karakurt ve Kocabey bölgesinde süs bitkileri ve fidan yetiştiriciliği planlanmaktadır. Bu projenin hayata geçmesi halinde Sayın Faruk Çelik Bakanlık olarak 3 yıl süreyle destek vereceklerini ifade etti.

Türkiye’ye Kırşehir İmzası

Konu hakkında yaptıkları açıklamada Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, ” Kaynakarımızı ve potansiyelimizi en verimli şekilde kullanmak adına sıkı bir çalışma halindeyiz. Jeotermal seracılığı yaygınlaştırdığımız takdirde ise ülkemizin 100 milyon dolarlar ödeyerek yurtdışından ithal ettiği süs bitkilerininin artık Kırşehir’den temin edilebileceği düşünüyoruz. Bilindiği gibi ülkemizdeki bir çok belediye şehir peyzajı adına süs bitkileri ithal etmektedirler. Bu süs bitkilerini Kırşehir’de üretebilirsek Türkiye’nin her noktasına Kırşehir’in imzasını atmış olacağız.” ifadelerini kullandılar.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On