Gül Kitap Kitabevinden Kalan Kitaplar Öğrencilere Dağıtıldı

21 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
240 defa okundu.
Gül Kitap Kitabevinden Kalan Kitaplar Öğrencilere Dağıtıldı

kirsehir-de-yakilan-kitabevinden-kalan-kitapl-7798523_x_oKırşehir’de geçen 8 Eylül’deki terör protestoları sırasında ateşe verilen Gül Kitabevi’nde yangından kurtarılan yaklaşık 1300 ders kitabı, Diyarbakır’a gönderilerek Eğitim-Sen aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Kırşehir’de geçen 8 Eylül’deki terör protestoları sırasında ateşe verilen Gül Kitabevi’nde yangından kurtarılan yaklaşık 1300 ders kitabı, Diyarbakır’a gönderilerek Eğitim-Sen aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. Yakılıp, yağmalanan kitapevinden arta kalan kitapları Diyarbakır’a gönderen işyerinin sahiplerinden Sait Akıllı, “Kitapları ihtiyaç sahipleri olan öğrencilere gönderdik, yerine ulaşmışsa mutlu oluruz” ifadelerine yer verdi. Kırşehir’de 8 Eylül günü terör protestoları sırasında yakılarak yağmalanan ve 2 gün önce dehşet görüntüleri ortaya çıkan Gül Kitabevi’ndeki yangında, yangından kurtarılan ancak dumanın etkisiyle islenen kitaplar, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. Yangından sonra kitabevinin sahipleri tarafından işyerinden toplanan ve 160 çuvala konulan kitaplar, kitabevinin sahipleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılması için Eğitim-Sen Genel Merkezi’ne gönderildi. Eğitim-Sen de kitapları bir kamyon ile öğrencilere dağıtılmak üzere Diyarbakır’a gönderdi. Diyarbakır’a gelen kitaplar Eğitim-Sen 2 Nolu Şube tarafından önce tasnif edildi, ardından isten temizlendikten sonra öğretmen ve öğrencilere dağıtıldı. Eğitim-Sen Diyarbakır 2 Nolu Şube Başkanı Celal Çeçen, kitaplar kendilerine son günlerde görüntüleri de ortaya çıkan Kırşehir’deki yanan kitabevinden geldiğini ifade ederek, “Yangından sağlam kalan kitaplardır bunlar. Kırşehir’deki yayınevi bunları genel merkezimiz üzerinden bize gönderdi. Kitapevi 2 katlı olduğundan yangın sırasında birinci kattaki kitaplar tamamen yanmış, ancak ikinci kattakiler yanmamış. Yaklaşık 160 torba kitap geldi. Maliyeti yaklaşık 150 bin liradır. Gelen kitapları öncelikle tasnifledik. Gelen kitapların arasında ilkokul 2’inci sınıftan, üniversiteye hazırlık kitaplarına kadar kitaplar vardı. Tüm öğretmenlere duyuru yaptık, öğrencilere ve öğretmenlere bu kitapları dağıttık. İki gün içinde bütün kitapları dağıttık. Gerçekten örnek olması gereken bir davranıştır. Bir taraftan kitaplarını yakmak istiyorlar, diğer taraftan kalan kitapları öğrenciler okusun diye gönderiyorsun. Bu bir örnek alınması gereken ve bir insanlık dersi olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı. Kırşehir’de yakılıp, yağmalanan kitapevinin sahiplerinden Sait Akıllı, Türkiye’nin eşitsizlikler ülkesi olduğunu ve bu eşitsizliği yaşayan bölgenin başında ise Doğu ve Güneydoğu’nun geldiğini belirterek, “Biz de Eğitim-Sen aracılığı ile yangından kurtardığımız bu kitapların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için görüştük. Kitapları onlara teslim ettik ve onlar da Diyarbakır’a göndermiş. Kitapları ihtiyaç sahipleri olan öğrencilere gönderdik, yerine ulaşmışsa mutlu oluruz” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On