GÜCÜ GÜCÜ YETENE!

10 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
402 defa okundu.
GÜCÜ GÜCÜ YETENE!

20150809_141901_resized

Kırşehir Belediyesi’ne bağlı çalışan zabıta ekipleri Terme Caddesi’nde alın terini kazanan tezgahtarı yaka paça götürdü. Çevredeki vatandaş olaya tepki gösterdi.

 

Kırşehir Belediyesi’ne bağlı çalışan zabıta ekipleri geçtiğimiz pazar günü Terme Caddesi’nde alın terini kazanarak evini geçindirmeye çalışan bir tezgahtarı yaka paça götürdü. Tezgahtarın eşyalarını araca atan ekipler çevredeki vatandaşların tepkisine rağmen tezgahtarın eşyalarını almaya devam etti. Etraftaki diğer tezgahtarlara herhangi bir uyarı ve uygulamada bulunmayan Zabıta ekiplerinin gariban bir vatandaşa yüklenmesi şaşırtıcı oldu. Haber ekibimize açıklamalarda bulunan vatandaşlar; “Kırşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin gariban vatandaşa gücü yetiyor. Etrafta onlarca satıcı varken satıcılardan sadece birinin tezgahını kaldırmaları bizi şaşırttı. Zabıta ekipleri mahalle aralarında kavun karpuz satan kamyoncuları görmezken, yün ve arabasını yıkayanları, balkonda halı yıkayanları görmezken bu gariban vatandaşı gömesi çok tuhaf. Evinin nafakasını sağlamak isteyen vatandaşımızı bu şekilde götürmeleri, ekmek parası kazanmasına engel olmaları bizi vatandaş olarak üzdü.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Bir metreye kadar tezgah açılmasına müsaade verilirken, zabıtaların kaldırımları kapatan üstü açık tatlı ve benzeri yiyecek satanları görmezden gelerek, bu vatandaşın üstüne gitmesi tepkiye neden olmakla birlikte, bu ülkede ‘Güçlünün zayıfa gücü yetiyor’ özdeyişini akıllara getirdi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN