Görme Engelliler İçin Kitap Seslendiriyor

30 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
358 defa okundu.

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN BAŞLATILAN ‘SESLİ KİTAP OKUMA’ PROJESİ İÇİN 18 KİŞİ OLUŞTURULAN 3 FARKLI EKİPLE BİR ARAYA GELDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencileri Görme Engelliler İçin Sesi Kitap Okuma Projesine Başladı
18 öğrencinin yer aldığı proje ile ilgili konuşan Proje Koordinatörü Arş. Gör. Murat Baş, ‘Sesimiz gözümüz olsun’ projesine dernek ve vakıflardan destek alarak projeyi yürüttüklerini söyledi. Kendisinin de öğrenci iken böyle bir proje içinde yer aldığını belirten Arş. Gör. Murat Baş, “Türkiye genelindeki okulları araştırdım. Dernekleri ve vakıfları ile görüştüm. Sürekli tekrarlanan bir proje olmasına rağmen geniş çaplı bir proje olarak hayata geçirilmemiş ve ihtiyaç süreklilik arz etmekte. Tanıdığım bildiğim menfaat ve çıkar beklemeden gönül verecek öğrencilerimizden oluşan 18 kişilik çekirdek ekiple projeyi başlatıp herkesi de bu projenin içerisinde yer alamaya davet ettik. Kitapların organizasyonu ve dağıtımı, kayıtların toplanması, seslendirmelerin kontrolü gibi 3 farklı ekip oluşturduk.”diye konuştu.
“En büyük sponsor vatandaş ve gönüllü elçiler olacak”
Projenin Kırşehir Belediyesi tarafından da desteklediğini kaydeden Araştırma Görevlisi Murat Baş, “Üniversite bazı ihtiyaçlarımızın karşılanması noktasında Belediye ise reklam noktasında bizlere destek sunacaklarını söyledi. Bizlerin projenin yayılmasında en büyük destekçimiz vatandaş ve gönüllü elçilerimiz olacak. Türkiye genelinden kitap bağışı ve seslendirmek için gönüllü elçileri beklemekteyiz. Seslendirme yapmak isteyenlere 2 sayfalık yönergemizi ve kitabı yönlendiriyoruz ve buna uygun olarak kayıt yapmasını ve bize teslim etmesini istiyoruz. Şu an talepleri alıp mevcut kitaplarımızı gönüllülerimize dağıtmaya başladık. Merakla ilk gelecek kayıtlarımızı bekliyoruz. Kayıtlar toplandığında kontrolleri bittikten sonra seslendirme yapan kişilerin isimleri hikayelerin adları ile birlikte verilecek görseller üzerine yazılacak” ifadelerini kullandı.

HABER: İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN