Göreme 3. Uluslararası halk oyunları festivali başladı

14 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
399 defa okundu.
Göreme 3. Uluslararası halk oyunları festivali başladı

GÖREME 3. ULUSLARARASI HALK OYUNLARI FESTİVALİ BAŞLADI (COŞKUN SAĞLAMDİN/NEVŞEHİR-İHA)

Göreme Belediyesinin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Göreme Kapadokya Uluslararası Halk Oyunları Festivali renkli görüntülerle başladı.
Festival Göreme Belediyesi önünden başlayan kortej yürüyüşü ile başladı. Kortej yürüyüşüne ve açılışa Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, vatandaşlar ve festival için gelen tüm takımlar kendi yerel kıyafetleri ile eşlik etti. Korteje yürüyüş boyunca ellerinde Türk bayrakları ile atlılarda katıldı.
Yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 200 kişinin katıldığı festivale, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gürcistan, Kosova ve Arnavutluk ülkelerinden gelen halk oyunları ekipleri de katılırken, yurt içinde ise, Kırşehir ve Ankara’dan gelen toplam 8 halk oyunları ekibi festivale katıldı.
3. Uluslararası Göreme Halk Oyunları Festivali hakkında açıklamalarda bulunan Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, düzenledikleri festivale katılan tüm ekiplere teşekkür etti. Cingil “Göreme kültürlerin buluştuğu bir merkez, farklı ülkelerden, şehirlerinizden buraya gelerek kültür mozaiği oluşturan ekiplerimiz bu kültürü yaşatan birer nefer durumundalar. Bizim için Göreme’ye gelen misafirlerimizin buraya gelmeleri kadar, memnun gitmeleri de çok önemli. Ben buradan tüm dünyaya sesleniyorum. Kültürlerin buluştuğu Göreme’ye Kapadokya’ya gelin ülkemiz ve şehrimiz çok güvenli. Türkiye’ye gelin ve Göreme’yi de görün” dedi.
13 Temmuz’da başlayan 3. Uluslararası Göreme Halk Oyunları Festivali 16 Ağustos Cumartesi gününe kadar her akşam devam edecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN