Gönüllü Palyaçolar Mucurdaki Çocukları Sevindirmeye Gidiyor

6 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
13159 defa okundu.
Gönüllü Palyaçolar Mucurdaki Çocukları Sevindirmeye Gidiyor

Gönüllü Palyaçolar Mucurdaki Çocukları Sevindirmeye Gidiyor

Bir Çocuk Gülsün Dünya Güzelleşsin

Çocukların Kalbine Dokunan ve ihtiyaç sahibi çocukları tespit etmek için büyük emek sarf eden Gönüllü Palyaçolar Kırşehir Temsilcisi Fatma Öztürk “Gönüllü Palyaçolar” ekibi ile Kırşehir’de farkındalık yaratmaya devam ediyor.

ŞİMDİ SIRADA MUCURDAKİ ÇOCUKLARIMIZI SEVİNDİRMEK VAR

Gönüllü Palyaçolar ekibi bugün Kırşehir’in Mucur ilçesinde bulunan tespit ettikleri ihtiyaç sahibi 105 çocuğa bot, mont, oyuncak ve kıyafet yardımı yaparak çocukları palyaço ve çizgi karakterlerle eğlendirecekler.

Palyaço Kıyafetleriyle İhtiyaç Sahibi Çocuklara Yardım etmek için bir ekip, gecesini gündüzüne katarak “Bir Çocuk Gülsün Dünya Güzelleşsin” sloganı ile minik yüreklerin yüzünde tebessüm oluyorlar. Gönüllü Palyaçolar ekibinde kiminin ablası, kiminin teyzesi ve kiminin de anne diyerek hitap ettiği 7’den 70’e büyük küçük herkesin gönlüne girmeyi başarmış Kırşehir’in sevilen isimlerinden Gönüllü Palyaçolar Kırşehir Temsilcisi Fatma Öztürk, gazetemiz muhabirine ilk kez konuştu.

Gönüllü Palyaçolar Ekibi Kırşehir’de tamamen gönüllülüğe dayalı olarak başlatılan ve kısa sürede, yaptıkları kaliteli çalışmalarla adını onlarca hayırsevere duyurarak, birçok kesimin bağış yapmasına vesile olan, Kırşehir’de yardıma muhtaç olan ailelerin ve birçok çocuğun yüzünü güldüren, tek yürekte birleşen bir ekip yüzlerce çocuğun sevincine ortak oluyor.

ÇOCUKLARIMIZIN BİR GÜLÜŞÜ BİZİM İÇİN DÜNYALARA BEDEL

Gönüllü Palyaçolar Kırşehir Temsilcisi Fatma Öztürk, konuşmasında şunları kaydetti; “Yıllardır hayalini kurduğum ve bu hayalimi gerçekleştirme yolunda sağlam adımlar attığım bir ekibim var. Çocukların bir gülüşü için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışmaktan gurur duyuyorum.

Biz Kırşehir’de gönüllü olan arkadaşlarımıza palyaço kıyafeti giyip çocuklarımızı hem eğlendiriyor hem de bu zorlu kış gününde hayırseverlerimizin verdiği destekleri ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmek için hazırlandığımız etkinliklerimizde gereken izni alıyoruz ve yetkilileri bilgilendirip gerekli görüşmeleri yapıyoruz.

GÖNÜLLÜ PALYAÇOLAR, KIRŞEHİR’DE MUTLULUK AŞILAMAYA DEVAM EDİYOR

Gönüllü palyaçolar ekibi olarak ilk etapta Kırşehir de mahalle mahalle, ev ev dolaşıp çocuklara bot, mont ve oyuncak dağıttık. Tamamen gönüllülük esaslıyız. Ne dernek ne vakıf ne de bir yere bağlıyız. “Bir Çocuk Gülsün Dünya Güzelleşsin” diye çabalayan hiçbir menfaat beklemeyen birçok insanın bir araya geldiği bir projeyiz.

KIRŞEHİR DE 30 KİŞİLİK GÖNÜLLÜ BİR AİLEYİZ

Hastane de tedavi gören çocuk esirgemede kalan sevgi evlerinde kalan şehit gazi çocukları yetim öksüz ve durumu olmayan çocukları palyaço abi ve ablaları olarak ziyaret ederek onları mutlu etmeye çalışıyoruz.  Türkiye’de ve Kırşehir de iyiliğe dair umutlarını yitirmemiş birçok insanın olduğunu biliyoruz ve gönüllü palyaçolar ekibi bu insanlar sayesinde her geçen gün büyümeye devam ediyor.

YAPTIĞIMIZ ETKİNLİKLERİ PAYLAŞMA SEBEBİMİZ EGO DEĞİL DAHA ÇOK HAYIRSEVERİN BİZE ULAŞMASINI SAĞLAYIP BİR ÇOCUĞU DEĞİL HER ÇOCUĞU SEVİNDİRMEK

Biz geçen yıl 4 Aralıkta başladık, başladığımızdan bu güne kadar birçok etkinlik yaptık ve üç bine yakın çocuğumuzun yüzünü azda olsa güldürebildik. Tek amacımız çocukları mutlu etmek ve gülümsemelerine şahitlik etmek. Dil, din, ırk ve siyasi parti görüş farkı gözetmeksizin içindeki çocuğu öldürmemiş, çocukları mutlu etmekten büyük keyif alan çocukların tek bir gülümsemesiyle mutlu olabilen bireyleriz. Maddi olarak bağış kabul etmiyoruz. İhtiyaç listemiz var bağış olarak bu ihtiyaç listesinden malzeme alıp bizlere ulaştırırlarsa bizde bunu çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Bunu da instagram sayfamızda çocuklarımızın yüzlerini kapatarak gönüllülerimizle ve takipçilerimizle paylaşıyoruz.

DÜNYADA BİRİ ÜŞÜYORSA, SEN ISINAMAZSIN

Etkinliklerimiz şahıs değil gönüllü palyaçolar ailesi olarak düzenlenmektedir. Şems bana bir şey öğretti “Dünyada biri üşüyorsa, sen ısınamazsın” diyor. Bizde bu düşünceyle mont, bot dağıtmaya devam ediyoruz. Şuana kadar yüzlerce mont ve bot dağıttık bu etkinliğimiz devam ederken diğer taraftan da oyuncak dağıtıyoruz. Dünya ve ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz ve bu süreçten en çok etkilenenler de yine çocuklar oldu. Covid-19 nedeniyle birlik olursak birbirimize destek olursak bu zorlu hastalık sürecini daha kolay atlatabiliriz.

AİLEM OLAN EKİBİMDEKİ HERKESİN EMEĞİNE SAĞLIK

Her şey bir gülücük için. Sende bize katılıp bir çocuğu güldürebilirsin unutma sen yoksan biz bir kişi eksiğiz. Eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz bir çocuğun gözlerinin içine bakın; bir çocuğun bir yetişkinden öğrenebileceği her zaman üç şey vardır: Nedensiz yere mutlu olmak. Her zaman meşgul olacak bir şey bulmak. Elde etmek istediği şey için var gücüyle çalışmaktır. Bizlere destek verip çocuklarımızı güldüren Kırşehir esnafımıza, bize inanıp yanımızda olan ailelerimize, beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan ‘Gönüllü Palyaçolar’ ekip arkadaşlarıma,  Kırşehir’deki ve diğer illerden destek olmak için bizlere ulaşan hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz ”

GÖNÜLLÜ PALYAÇOLAR KIRŞEHİR TEMSİLCİSİ FATMA ÖZTÜRK, EKİP LİSTESİNİ GAZETEMİZLE PAYLAŞTI İŞTE O AKTİF GÖNÜLLÜ LİSTESİ

Fatma Öztürk, Şeref Atabey, Elmas Bezirganoğlu, Kiraz Çalışır, Fatma Doğan Atamer, Belgin Bezirganoğlu, Cansu Şahin, Sevda Kaplan, Aslıhan Güneş, Ayşegül Demirligil, Neslihan Kalender, Şöhret Erol, Tuğba Öztürk.

(HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On