Gönüllü Palyaçolar Ekibi Yine Çocukların Kalbine Dokundu

5 Mart 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
539 defa okundu.
Gönüllü Palyaçolar Ekibi Yine Çocukların Kalbine Dokundu

Gönüllü Palyaçolar Ekibi Yine

Çocukların Kalbine Dokundu

                ‘Çocuklar Gülsün Dünya Güzelleşsin’ sloganı ile yola çıkan Gönüllü Palyaçolar Kırşehir Ekibi yine Kırşehirlilerden tam not aldı.

                Gönüllü Palyaçolar Kırşehir Temsilcisi Fatma Öztürk, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Öncelikle şehit olan bütün güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Sözlerime başlamadan önce Kırşehir Gönüllü Palyaçolar ekibi kimdir neler yapar sizlerle bunları paylaşmak istiyorum.

                Gönüllü Palyaçolar, bazen umutsuzluk içinde tüm umudumuzla bir hastane odasındayız, bazen huzur evinde ki yaşlılarımızın bir evladı, bazen ise minik yüreklerin yüzlerin de tatlı bir tebessümüz. Biz sadece gönüllülük esasıyla hareket eden, Gönüllü Palyaçolar ailesiyiz.

GÖNÜLLÜ PALYAÇOLAR YİNE ONLARCA ÇOCUĞUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

                Biz Gönüllü Palyaçolar ailesini 15 ay gibi kısa bir süre de oluşturmamıza rağmen, Kırşehir ve çevre ilçelerinde binlerce çocuğumuza ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gönüllü palyaçolar Kırşehir ailesi 20 kişiden oluşan bir ekiptir gönüllü palyaçolar ailesinin her üyesi Şehit-Gazi çocuklarını, hastanede yatan çocuklarımızı, tedavisi evde devam eden çocuklarımızı, yetim-öksüz ve durumu iyi olmayan çocuklarımızı palyaço abi ablaları olarak küçük hediyelerle ziyaret eden bir aileyiz…

                Biz Gönüllü palyaçolar ekibi çocukları mutlu etmek hayali ile çıktığımız bu yolda 1000’lerce çocuğun  gülümsemesi olmanın tarifsiz gururunu yasıyoruz… Şunu da söylemeliyim ki masallara ve mucizelere inanmaktan hiç vazgeçmedik hep inandık ve bizim masalımızın kahramanı siz çocuklar oldunuz. Bizim hayalimiz TÜM çocukların gülümsemesiydi, bugün bunu gerçekleştiriyoruz ve biz gönüllü palyaçolar ailesi olarak 15 ay önce başlayan serüvenimize bugün başlamış gibi umut ve heyecanla devam ediyoruz.

   İlk etkinliğimiz olan hastane ziyaretimizi, sayın vekilimiz Mustafa Kendirli ile , Onkoloji bölümünde yatan çocuklarımızı ziyaret ettik. Pandemi nedeniyle kurumlarımızı ziyaret edemediğimiz için, mahallelerimizde daha fazla aktif olduk. Ramazan ayında 250 ailemizin erzak yardımında bulunurken, Akşamları ise ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ettik. Ramazan Ve kurban bayramında ise toplam 600 çocuğumuzun yüzünü güldürdük. Okulları ziyaret ederek hem eğlenip, hem eğlendirirken kardeş sınıflarımıza kırtasiye dağıtımı yaptık. “Kış ayı üşütür, biz ısıtalım” sloganı ile yaklaşık 1000 çocuğumuza bot ve mont dağıtımı yaptık. Sevgi için ör kampanyasıyla, ev hanımlarının örgüsü olan; atkı, bere, kazak vb. ürünlerle 200 Çocuğumu ısıttık. Özbağ Belediyesi ,Akçakent dost eli derneği ve Mucur belediyesi ile yaptığımız etkinliklerde 100 lerce  çocuğumuza bot ve mont dağıtımı yapıldı. Her hafta cuma etkinliği olarak, Göçmen bürosunda 20 çocuğumuzla buluşup onların yüzlerine tebessüm katıp , küçük hediyelerle mutlu ediyoruz.

BİZ SİZLERİN VİCDANIYIZ            

                Biz sınırlı imkanlarla, kısa sürede bu etkinliklere imza attık, bundan sonra ise sizlerin desteğiyle çok daha güzel işlere imza atacağız… Anlayacağınız biz sizlerin vicdanıyız.

                Bizlere kapılarını açan, bu etkinliği yapma fırsatını veren Sayın Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğluna Ve Bugün İçin Elinden Gelenin Fazlasını Yapan İkinci Aileme Gönüllü Palyaçolar Kırşehir Ekibime Teşekkürlerimi sunuyorum ve sözlerimi “bir çocuk gülsün dünya güzelleşsin” diyerek noktalamak istiyorum.”

                Kırşehir Belediye Başkanı Selaattin Ekicioğlu, gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “Pandemi süresince evlerinde sıkılan çocuklarımız için sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Gönüllü Palyaçolar Kırşehir Ekibi ve belediyemiz tarafından düzenlenen düzenlediğimiz etkinliğe katıldık. Geleceğimiz olan çocuklarımızın gözlerindeki sevinç ve mutluluk bize umut veriyor.”

                Gerçekleştirilen program çocukların mutluluklarının objektifimize yansıması ve ‘Gönüllü Palyaçolar Hatırası’ brandası önünde hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

(HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On