Göçmenlerden Şentürk’e Ziyaret

16 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
181 defa okundu.
Göçmenlerden Şentürk’e Ziyaret

thumbnail_ziyaret-518 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir başkanlığındaki heyet Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir, İl Göç İdaresi Müdürlüğü çalışanları ve ilimizde yaşayan göçmenlerin yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, Ahi kenti Kırşehir’in 6 bin civarında göçmene kapısını, sofrasını açtığını söyledi.

Büyük bir tarihe, medeniyete, kültüre sahip olan Türk milleti olarak göçmenlere kucak açtıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Tarih boyunca büyük imparatorluklar kurmuş, dünyanın her yerinde mazlumlara yardım eden, dinine, ırkına, milletine bakmadan zorda kalan bütün insanlara kucak açan büyük bir milletin torunlarıyız. Biz de ecdadımızın izinden giderek vatanlarından çıkarılan, evleri bombalanan, yakınlarını kaybeden yetimlere, mazlumlara, kadınlara, çocuklara kapılarımızı açtık. Orta Doğu’da öldürülenler Müslüman olduğu için bu savaş bitmiyor. Ahi Evran-ı Veli’nin memleketi, Ahiler diyarı Kırşehir mazlumlara her zaman kucak açmış, onlara en büyük yardımları yapmıştır, bundan sonra da böyle olacaktır. Ahiler merhametlidir, cömerttir, sevgi diliyle konuşurlar, sevgi medeniyetini kurmuşlardır, dostlukları çok yücedir. Kırşehirliler, bu itibarla göçmen kardeşlerimize evlerini açtılar, sofralarını paylaştılar. İlimizde yaşayan göçmenler Kırşehir’de çok rahat bir yaşam sürdürmektedirler. Hangi dinden olursa olsun kendilerini rahatsız eden yok, ayrımcılık yapan yok. Göçmenler ülkemizde ve ilimizde rahat yaşarken son günlerde Halep’te bir soykırım var. Halep, yok ediliyor. Halep’te yaşanan zulüm bugüne kadar dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Ülkemizin girişimleri ile tahliye hareketi başlayacak. Allah dünyanın her yerinde zorluk içerisinde olan kardeşlerimize yardım etsin. Bu vesileyle 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutluyor, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir de, Kırşehir’deki göçmenlerin durumu ve Kırşehir Göç İdaresi Müdürlüğü’nde yürütülen faaliyetler hakkında Valimize bilgiler vererek: “Her yıl 18 Aralık, Uluslararası Göçmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Dünyanın gözünün gözünün görmediği, kulaklarının tıkalı olduğu şu dönemde hemen yanı başımızda Suriye’de yaşanan kargaşa ve iç savaş nedeniyle yaklaşık 4 milyon göçmen ülkemizde barınıyor. Türkiye bu mazlumlara evsahipliği yapmaktadır. İlimizdeki kamu kurumları göçmenlere sizin talimatlarınızla her türlü kolaylığı sağlıyorlar. Özellikle ilimizde göçmenlere yönelik verilen sağlık hizmetlerini bilen ve kendi illerinde sıkıntı çeken diğer illerdeki göçmenler de tedavi için Kırşehir’e geliyorlar.  Hastanemizde, göçmenlere insani gözle bakılarak kayıtsız da olsalar tedavileri yapılıyor.” dedi.

Göçmenler de ziyaret sırasında Valı Necati Şentürk’e, kendilerine verdikleri desteklerden ve yardımlardan dolayı teşekkür ederek:“Ülkemizde yaşanan amansız savaş nedeniyle Türkiye’ye geldik. Bizlere burada kardeş gibi kucak açtınız, ekmeğinizi bizimle paylaştınız. Bizlere her türlü yardımı yaptınız. Başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmak üzere Sayın Valimize ve bütün Kırşehirlilere şükranlarımızı sunuyoruz. Allah hepinizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

Ziyaret, göçmenlerin Vali Necati Şnetürk’e Kuran-ı Kerim, Türk Bayrağı ve Türkmen bayrağı hediye etmesi ile sona erdi.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü etkinlikleri kapsamında, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir başkanlığındaki heyet, aynı gün paydaş kurumarı da ziyaret edecek.

19 Aralık Pazartesi Günü, 350 civarında göçmen çocuğun eğitim gördüğü Öğretmen Ömer Aydın İlkokulu’nu ziyaret ederek kırtasiye malzemeleri ve MUYU Eğitim Seti dağıtacak.

Ayrıca, 21 Aralık Çarşamba Günü, Kültür Merkezinde saat 10:30’da “Göç Olgusu ve Türkiye” adlı konferans düzenlenecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On