Göçmen Öğrencilere Eğitim Seti Dağıtıldı

19 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
170 defa okundu.

 

thumbnail_kvf_9387

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü kapsamında, Kırşehir’deki yabancı uyruklu öğrencilerin bir kısmının eğitim gördüğü Öğretmen Ömer Aydın İlkokulu’nda öğrencilere kırtasiye malzemeleri ve MUYU Seti dağıtıldı.

Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir ve okul yöneticilerinin yer aldığı programda Öğretmen Ömer Aydın İlkokulu’nda eğitim gören yaklaşık 350 yabancı uyruklu öğrenciye kırtasiye malzemeleri ve MUYU Eğitim Seti dağıtıldı.

Dağıtım sırasında konuşan Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol, “Göçmenlerin, ülkelerinde yaşanan savaşlardan dolayı ülkelerini terk etmeleri, göç olgusunun dünya gündemine oturmasına sebep olmuştur. Ortadoğu’daki ülkelerde çok büyük dramlar yaşanmaktadır. Ülkemiz, çok büyük bir devlettir. Ülkemiz, nerede zorda kalan insanlar varsa onlarını kollarını açmıştır. Bizler de atalarımızın yaptıklarına uygun bir şekilde, bu konulara hassasiyet gösteriyoruz. Ülkemize sığınan göçmen kardeşlerimize kucak açtık. 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, göçmenlerin yaşadıkları sorunları ve zorlukları gözler önüne sermek için kutlanmaktadır. Bugün yabancı uyruklu öğrencilere dağıttığımız hediyelerle, onların eğitimlerine katkıda bulunmak istedik. Ülkelerindeki savaşların bir an evel sona ermesini temenni ediyorum.” dedi.

İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir de konuşmasında, “Devletimiz her zaman mazlumların yanında olmuştur. Ülkemizde ve ilimizde yaşayan göçmenlere her türlü yardım yapılmaktadır. 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle dağıttığımız malzemeler, öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunarak derslerinde başarılı olmalarını sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Program, Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol ve beraberindekiler tarafından öğrencilere MUYU Eğitim Seti ve kırtasiye malzemeleri dağıtılması ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On