Göç Olgusu ve Türkiye Paneli

21 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
841 defa okundu.
Göç Olgusu ve Türkiye Paneli

thumbnail_panel-2Türkiye ve Göç konulu panelde konuşan Göç İdaresi Müdürü Osman Demir, Türk Milletinin tarihin her evresinde kurulan tuzaklara rağmen ayrım yapılmadan zorda kalan insanların yanında olduklarını söyledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde göçmen ailelerinde katıldıkları panelde konuşan Osman Demir, Türk Milletinin göçe zorlanan her millete kucak açtığını ifade etti.

Zulme uğrayan milletlere kucak açan Türk Milletinin tarihinin tarihi yaptığı yardımlarla doludur diyen Göç İdaresi İl Müdürü Osman Demir, “Gönlü geniş, milletimiz yaklaşık 3 milyon Suriyeli ve 1 Milyondan fazla da diğer milletlerden göçmenlere yardım etmekteyiz.Göçmenlik sorunu küresel bir sorun olmasına rağmen medeniyet dersi vermeye çalışan batılı ülkeler sayıları yüzlerle ifade edilebilecek derecede dahi göçmeni kabul edip etmemelerinin tartışmasını yapmaktalar.”dedi.

Emperyalistlerin Orta Doğu’da zulüm yapmakta olduklarını anlatan Göç İdaresi İl Müdürü Demir, “Emperyalist güçler, Orta Doğu’da en çok söz söylemesi gerekenin Türk Devleti olduğunu unutarak dikkatleri terör olaylarına çekmekteler. 15 Temmuz’da karşımıza FETÖ, Güneydoğu Bölgemizde PKK, Ankara’da İŞİD olarak çıkan terör örgütleri maalesef geçtiğimiz günlerde de İstanbul’da ve Kayseri’de güvenlik güçlerimiz ve masum insanlarımızın canlarına kast etmişlerdir. İnanıyoruz ki bu hainler birlik ve beraberliğimizle yok olacaktır. Elbette söylenecek çok şey var.”diye konuştu.

Kırşehir’de kayıtlı göçmen sayılarını da veren Göç İdaresi Müdürü Osman Demir, “Çoğunluğunu Irak’lıların oluşturduğu 6 bin göçmen yaşamaktadır. Göç İdaresi Müdürlüğü olarak mevcutta bulunan personelimizle göçmen kardeşlerimize hizmet vermekteyiz.  Her göçmen aynı statüde zannedilmekte göçmenler, uluslar arası koruma, geçici koruma gibi ayrı statülere sahip her birinin de işlemleri farklı şekilde yürümektedir. Yapmakta olduğumuz çalışmalara Valilik, Belediye Başkanlığı, Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile STK’lar da destek vermekteler.”ifadelerini kullandı.

Konferanstan sonra konuşan Vali Necati Şentürk, Türk milletinin mağdurlara, mazlumlara her zaman kucak açtığını ve onlara yardımlar ettiğini söyledi.

Ahilik medeniyetinin başkenti Kırşehir’de yaşayan göçmenlerin huzur içinde yaşadıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Onların diline, dinine, ırkına bakmadan kapılarımızı açtık, sofralarımızı onlarla paylaştık. Kırşehir’de hiçbir sorun yaşamadan, barış içinde hayatlarını sürdürüyorlar. Ülkemiz, göçmenlere kapısını açan ülkelerin başında gelmektedir. Dünyada göçmen sayısı en fazla olan ülke Türkiye’dir. Ecdadımızın izinden giderek yeryüzündeki bütün mazlumların yanında oluyor, sorunlarını çözüyoruz. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Bu duygularla, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Program, Vali Necati Şentürk’ün panelistlere teşekkür belgelerini vermeleri ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN