Girişimcilik Kursu Sertifikaları sahiplerini buldu

12 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
445 defa okundu.
Girişimcilik Kursu Sertifikaları sahiplerini buldu

Girişimcilik Kursu Sertifikaları sahiplerini buldu10 Haziran 2014 – 20 Haziran 2014 tarihleri arasında Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOSGEB desteği ile Odamızda düzenlediğimiz girişimcilik kursu sertifikaları sahiplerini buldu.

Başkan Selahattin Ekicioğlu yaptığı açılış konuşmasında “Girişimcilik kursuna katılan değerli katılımcılar, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın değerli temsilcisi ve basın mensubu arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. Yaklaşık 3 hafta önce tamamladığımız girişimcilik kursu sertifika törenine teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Bana göre girişimcilik, geleceğin Ahiliği. Girişimcilik, geleceğin sanayicisi, geleceğin iş adamı, geleceğin zanaatkârı olmak için geleceğe atılan bir adım. Paylaşımcı, kanaatkâr, “ben siftah ettim komşum da etsin” mantığı ile yola çıkan Ahilik felsefesinin ilke ve temellerini iyi anlamak gerektiğini düşünüyorum. Ahilik felsefesinden sonra Türkiye’de örgütcülük Odalar ve Borsalar Birliği, Esnaf Birlikleri ve sendikalar ile devam etmiştir. Esnafların ve zanaatkârların örgütlenmesinin temelleri Ahilik ile atılmıştır. Bugün varoluşumuzun temeli olan Odalar ve Borsalar Birliği’nin temelleri de Ahilik geleneğine dayanmaktadır.

Değerli katılımcılar, geleceğin Ahi’si, geleceğin iş adamı, geleceğin ayakkabı tamircisi, geleceğin sanayicisi sizlersiniz. Bu kurs sayesinde ne kadar çok girişimciyi yetiştirirsek, ülke ekonomisine o kadar katkı sunacağımızı düşüncesindeyim. Ülkemizin kalkınması için hepimize görev düşüyor. Tüketerek büyümeye çalışırsak, bindiğimiz dalı keseriz. Biz üreterek büyümek zorundayız. Üreten toplum, mutlu toplumdur, paylaşımcı toplumdur. Tüketime dayanıp rant peşinde koşan bir ülke batmaya mahkumdur. Bizler üretmeyi öğrenmeliyiz. Sizlerle birlikte gelecek kuşakları yetiştirerek, gelecek kuşakların eğitimine girişimciliği ve üretmeyi öğrenmeyi de katarak büyüyeceğiz.

Takdir edersiniz ki sadece girişimci olmak da yeterli değildir. Girişimcilik bir ön adımdır, meslek edinmedir. İş yeri açmak için Odamızın, Ajansın, Kosgeb’in katkı sağlamasıdır ama yeterli değildir. Bizim asıl hedeflerimizden biri de ülke ekonomisine katkı sağlamak için, üretmenin nasıl olduğunu öğretmek için eğitim sistemini baştan aşağı değiştirmek olmalıdır. Burada hepimize bir görev düşmektedir. Çocuklarımızı eğitmek için üzerimize düşeni yaptığımız sürece ülkemizi ve dünyamız daha yaşanabilir bir yer haline gelecektir.

Bu kursun açılmasında destek olan Kalkınma Ajansı’na, katılımcı arkadaşlara, kurs hocalarımıza ve Oda personelimize teşekkür ediyorum. Ticaret ve Sanayi Odası olarak daima sizlerin yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Engelleri birlikte aşmaya çalışalım. “Birimizin çok olsun, birimizin hiç olsun” mantığının bu topraklarda yeri yoktur. Geldiğiniz için tekrar teşekkür ederim” dedi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Kırşehir Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Gökhan Gömcü ise “Değerli katılımcılar, hepiniz hoş geldiniz. Bu kurs, sizlerin ilk projesi. İlerleyen dönemlerde işlerinizi büyüttüğünüz zaman Ajans da dahil olmak üzere bir çok destekten faydalanabilirsiniz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılara sertifikaları dağıtıldı. Katılımcılara sertifikaları Başkan Selahattin Ekicioğlu, Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Sarı, Meclis üyesi Mustafa Bulut ve Ahiler Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Gökhan Gömcü tarafından verildi.

Girişimcilik kursunun son gününde doğum yapan kursiyerlerden Nimet Hanım’ın sertifikası Başkan Ekicioğlu tarafından Solin Bebek’e verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN