GİRİŞİMCİLER GİRİŞİMİ YAKALIYOR

18 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
528 defa okundu.
GİRİŞİMCİLER GİRİŞİMİ YAKALIYOR

iskur-dan-girisimcilik-kursu

Kırşehir’de girişimi yakalamak isteyenler girişimcilik kurslarına akın ediyor. Bu kapsamda ‘Kendi İşini Kurmak İsteyen İşsize’ yönelik açılan uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin seçmeleri yapıldı.

Çalışma ve İş Kurumu ile Kırşehir Belediyesi tarafından imzalanan protokolle ‘Kendi İşini Kurmak İsteyen İşsize’ yönelik açılan uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin seçmeleri yapıldı. Kursiyer seçmelerine KOSGEB İl Müdürü Hasan Akgümüş, Şube Müdürü Ahmet Hamdi Ünal, İş ve Meslek Danışmanları Boran Aydoğmuş, Akif Albar katıldı. Yapılan girişimcilik eğitimleri ve kurslar hakkında bilgiler veren İŞ-KUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, “Eğitimlerini başarı ile tamamlayan KOSGEB’E yeni girişimcilik desteği kapsamında iş planını sunan ve planı kabul edilen girişimcilere destek sağlanacak. 30 bin liraya kadar hibe 70 bin liraya kadar ise yüzde sıfır faizli ilk 2 yıl ödemesiz sonraki 4 yıl vadeli olmak üzere yüz bin liraya kadar destek verilecek.” dedi.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada KOSGEB destek oranının yüzde 70, kadın ve engelli girişimciler için ise yüzde 80 olduğu ifade edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN