GİRİŞİMCİ ÖĞRENCİLER YETİŞTİRİLİYOR

2 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
205 defa okundu.
GİRİŞİMCİ ÖĞRENCİLER YETİŞTİRİLİYOR

sos1Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Programı İle Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Programı Öğrencileri Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi Almaya Hak Kazandığı Belirlendi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Programı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri ‘Girişimcilik’ dersinde başarılı olmaları halinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kapsamında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazandığı belirlendi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünün yoğun çabaları sonucunda kazanılan bu hak sayesinde öğrenciler mezun olduktan sonra işletme açma girişiminde bulundukları takdirde; KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden faydalanabilecekleri bildirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Karadeniz, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini belirterek, 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde başlamak üzere tüm bölümlere ‘Girişimcilik’ dersi konulacağını söyledi. Karadeniz, bu konuda girişimlerde bulunan ve altyapının hazırlanmasına katkı sağlayan İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Özlem Şenlik’e teşekkür etti.

Bu belgeye sahip olan öğrenciler kariyer alternatifi olarak Girişimci olmayı düşünecek ve aşağıdaki tabloda yer alan desteklerden yararlanabilecekleri öğrenildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN