GİRİŞİMCİ KADIN TARIM ÇALIŞANLARI SERTİFİKALARINI ALDI

30 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
382 defa okundu.
GİRİŞİMCİ KADIN TARIM ÇALIŞANLARI SERTİFİKALARINI ALDI

KADIN GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA) ‘Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’ Eğitim Programına Katılım Gösteren Kadınlar Sertifikalarını Aldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’ eğitim programına katılım gösteren kadınlar sertifikalarını aldı.
Özel bir otelde gerçekleştirilen sertifika töreninde Vali Necati Şentürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin ve eğitim programına katılan kadınlar yer aldı.

Sertifika programının açılışını yapan İl Müdürü Kenan Şahin, 18-40 yaş gurubundaki kadınların Ahi Evran Üniversitesinden gelen öğretim görevlileri eşliğinde eğitim aldıklarını ve kadınların eğitim programına başladıkları gün ile bitirdikleri gün arasında becerilerini keşfettiklerini söyledi.

Bilinen ilk kadın girişimcinin Hz. Hatice olduğunu ifade eden Vali Necati Şentürk ise yaptığı konuşmasında, “Çok kıymetli hanımlar, güzel ve hayırlı bir işin sonucuna gelindi. İlk kadın girişimci Hz. Hatice’dir. İman, Müslümanlık ve iyi bir eştir. Kadın girişimcilerin en muhteremi Hz. Hatice validemizdir. Yıllar yılı Anadolu topraklarına da kadın eli değmiştir.

Eski usullerle değil yeni metotlarla kadınlarda farkındalık oluşturmak lazım. Kadınlarımız alınan eğitim sonucu meslek sahibi oluyor ve sonrasında iş buluyor. Birbirinden güzel projeler yapılmış ve hayata geçmiş devletimiz başarılı olan projelere ödülde veriyor.

İstihdamı arttırmak için devlet kadınlarımızın geçimlerini temin etmek için başlatılan bu ve benzeri projelere de destek sunuyor. Kadınlarımız her türlü desteğe de layıklar. Hepinizi tebrik ederim.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Program, davetlilerin proje sergi alanını gezmesi ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On