Geri Dönüşüme Davet

11 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
215 defa okundu.

 

thumbnail_resim-1Kırşehir Belediyesi Geri Dönüşüme Desteğini Kesintisiz Sürdürüyor

 

Çevre bilincinin kazandırılması, kaynakların verimli kullanılması ve atıkların ayrıştırılması konusunda yaptığı geri dönüşüm çalışmaları ile örnek olan Kırşehir Belediyesi, Geri Dönüşüm ile ilgili istek, talep ve şikâyetleri de değerlendiriyor. 214 10 10 numaralı AK MASA veya Temizlik İşleri Müdürlüğünün 213 10 27 numaralı telefonlarından atıkla ilgili talepleri alan Belediye ekipleri, planlı toplamanın yanında gelen talep doğrultusunda yönlendirme ve atık yönetimine dair doğru bilgilendirme yapıyor.

Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince 2016 yılında 384 bin ton kağıt atığı, 41 bin ton plastik atığı 10 bin ton metal atığı toplandı. Toplamda 435 bin ton atık toplandı.

BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ’DEN GERİ DÖNÜŞÜME DAVET

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci geri dönüşümle ilgili şunları söyledi; “Dağıttığımız atık toplama kutuları sayesinde doğal kaynakları korumayı, enerji tasarrufu sağlamayı, atık miktarını azaltarak geri dönüşüme büyük katkı sağlamayı amaçlıyoruz.Demir, çelik, bakır, elektronik atıklar, kağıt, plastik, cam gibi maddelerin geri dönüşüm yoluyla kazanılması doğal kaynakların korunmasını sağlayacak ve çeşitli ülkelerden ithal edilen hurda malzemelerine ödenen döviz miktarını düşürerek ekonomimize katkı sağlayacak. Ağaçlarımız kesilmekten kurtulacak. Ülkemizin ekonomisine her türlü katkı koymayı Belediye olarak biz görev addediyoruz.”

Herkesi geri dönüşüme katkıda bulunmaya davet eden Başkan Bahçeci, atıkları kaynağında ayrıştırmak suretiyle çöp miktarının azaltılacağını ve böylelikle de katı atık düzenli depolama alanının kullanım ömrünün uzayacağını da sözlerine ekledi.

BELEDİYE BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On