GERÇEK ANLAMDA MUTLU OLMANIN 10 MK MODELİ

17 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1060 defa okundu.
GERÇEK ANLAMDA MUTLU OLMANIN 10 MK MODELİ

Mustafa KILINÇ

GERÇEK ANLAMDA MUTLU OLMANIN 10 MK MODELİ

Merhabalar Sevgili dostlarım. Ülkece yoğun, gergin, çatışmalı, mutsuz, huzursuz, kaygılı, şüpheci, karamsar ve umutsuz günler yaşıyoruz. Tüm bunlara rağmen mutlu, huzurlu ve geleceğe güvenle bakmayı seçme hakkına sahip olduğumuzu biliyor musunuz?

Zamanı Şimdi…. Sizlerle bilinçaltı programlarınızda mutlu olmaya giden yolun “10MK” sını paylaşacağım. Denenmiş, uygulanmış ve muhteşem sonuçlara ulaşmış “10MK” modeliyle bütünleşin.

Siz değişirseniz, her şey ama her şey değişir. Şimdi.

“Sevgi, hareketi algılama becerinizdir. Hareket, değişim ve dönüşümün anahtarıdır.”

Mustafa Kılınç

SİZ KİMSİNİZ?

Kendisini tanımayan bir insan başkasının tanıyamaz. İşe öncelikle kendinizi tanıyarak başlayın. Adınızı, unvanınızı, kariyerinizi bir kenarsa bırakın ve gücün kaynağı olan öz benliğinizi tanıyın.

ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN, KENDİNİZ OLUN!

Kullanmakta olduğunuz maskelerin sayısını azaltmaya karar verin. Rol yapmayın. Bilin ki; “Çevreye karşı rol yapanlar oyun oynayanlar, sahte gülücük dağıtanlar” aslında “Kendilerini kandırmaktadır.” Zaten etrafınızda olduğu gibi görünmeyin bir sürü kişi var. Siz farklı olmaya karar verin.

Bir danışanımın “Sürekli yalan söyleme” gibi bir sorunu vardır. Yalanının birini örtmek için başka bir yalan, sonra başka bir yalan. Böylelikle her gün “yalanlar” dünyasındaki yolculuğu artıyordu. Kendisiyle yaptığım “NLPDAP” teknik uygulamalar sonrasında içinde bulunduğu durumdan kurtuldu ve artık doğru söylüyor ve huzurlu yolculuk yapıyor.

FAZLA GÜZELLİKTEN KİMSEYE ZARAR GELMEZ

Güzel görünün, Güzel duyun, kendinize güzel bakın! Güzel bir hayat dolu dolu yaşanır. Mutluluk paylaşılır. Hayatı sevme hissi coşkuyla beraber gelir. Kişilerin yaşama sevinci ve coşkusu gözlerinde kendini gösterir.

İYİ EN İYİNİN DÜŞMANIDIR

Yaşamınızdan “iyi”leri çıkarın. Kendinizi mükemmel olmaya adayın. Yaşama odaklanın. Hedefleriniz doğrultusunda çalışın. Hayatı yakalamak istiyorsanız odaklanın, odaklanın, odaklanın…

KARARSIZLIK VE KARAMSARLIK YOK

Yaşam kararlar bütünüdür. Zaman hiç kimsenin mevcut durumuna bakmadan akıp gitmeye devam eder. Yaşamda isteklerinizi almanın yolu “Karar ve Kararlılıktan” geçer. Tereddüt eden kaybeder. Yaşam sizden korkmuyor? Siz neden yaşamdan korkuyorsunuz?

DEĞİŞİM AŞK’LA BAŞLAR

Yaşamda en tepede “Aşk” vardır. Sesi müziğe dönüştüren, notaya döken aşkın gücüdür. Aşk olmazsa, sevgi ilişkileri yoksa ihtiras eksikse hayatın kuru bir daldan farkı kalmaz. Her ne kadar aşk çeşitlere ayrılsa da temelinde “Sevgi” yatar. İster Tanrı aşkı olsun, ister iki sevgi arasındaki aşk olsun isterseniz çocuklara duyulan aşk olsun. Temeli sevgiye dayanır. Sevginin olmadığı yerde Mutluluk da olmaz.

KAFANIZIN İÇİNDEKİ HAYAL GÜCÜNÜ KULLANIN

Evrende gördüğünüz her şey iki kere yaratılmıştır. Önce kişilerin beynin de “hayal” olarak, sonra gerçekleştirilerek. Yaptığımız her şey, hayal kurarak başlar. Hayat herkes için hayallerini gerçekleştirmek ve yapabileceğinin en iyisini, olabileceğinin en güzelinin peşinden gitmektir.

Sadece güzel şeyleri hayal etmek bile insanı bambaşka bir dünyaya götürüyor.

“HER YER FIRSAT DOLU”

İlişkilerde başarı cesaret ister, başlangıçtaki cesaretiniz eyleme, eylemleriniz ise “inanca” dönüşür. İnanç, insanlığa daha iyi hizmet arzusuna dönüştüğünde fırsatlar yelpazesi yukarı bir seviyede açılır.

Hayatı Yaşamanın İki Yolu Vardır

Hayatta her zaman iki seçeneğiniz vardır.

Ya tozu dumana katacaksınız.

Ya da Tozu dumanı yutacaksınız. Hangisini istersiniz?

Mutlu olan insanlar bazen bir süre mutlu olduklarını fark etmeyebilir ve kaosa sürüklenirler. Bu nedenle mutluluğun uzakta olmadığını her şeyde olabileceğini ara sıra hatırlamak gerekir. Mutluluk hem araçtır, hem de amaç. Çünkü sağladığı olumlu bakış tüm duygu, düşünce ve davranışlarımıza yansır. Coşku verir, enerjimizi, motivasyonumuzu artırır, özde başlar, paylaşıldıkça çoğalır. Mutluluk bir araçtır; çünkü yaşama sıkı sıkı tutunmak için yaşamla iletişimimizi sağlar.

Ne istediğimizi? Nereye doğru gitmek istediğimizi biliyorsak, sorunların çözümü için verdiğimiz mücadelede mutluluktur.

İsteyin İnanın, Karar Verin.

Kullanılmayan Yetenek Hiçbir İşe Yaramaz

Akıllı, bilinçli ve farkındalık seviyesi yüksek olarak yeteneklerinizi geliştirmek ve kullanmak size istediğiniz çıktıları verir. Yeteneğinizin olması tek başına bir şey ifade etmez. Eyleme geçmelisiniz… Bu konuda çok sevdiğim Emile Zola’nın bir sözünü sizinle paylaşmak istiyorum.

“Kabiliyet yoksa sanatçı olmaz, ama çalışılmadıkça kabiliyet hiçbir işe yaramaz.”

“Kalpten ve zihinden verdiğiniz şeyleri, yine kalpten ve zihinden geri alacağınızdan emin olabilirsiniz.”

Mustafa Kılınç

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On