“Genel Başkan Kırşehir’de Seçimin Kazanılacağını Bize Gösterdi”

6 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
“Genel Başkan Kırşehir’de Seçimin Kazanılacağını Bize Gösterdi”

“Genel Başkan Kırşehir’de Seçimin Kazanılacağını Bize Gösterdi”

SELAHATTİN BEY’İN KATKISI %50, MİLLET İTTİFAKININ KATKISI %50

İstediğiniz kadar seçim çalışması yapın, adayların bugüne kadar ki rüzgârı, yaşantısı iyi değilse bu işte belirleyici unsur oluyor diyen Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şeref Baran Genç, Cumhuriyet Halk Partisinin 31 Mart Yerel Seçimlerinde 25 yılın ardından, Kırşehir’de belediye başkanlığını seçimini kazanmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİNDE ALIŞIK OLDUĞUMUZ SEÇİM ÇALIŞMASININ DIŞINDA BİR SEÇİM ÇALIŞMASI YAPTIK”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Baran Genç,

“bizim seçim çalışmamız klasik seçim çalışması gibi değildi. Cumhuriyet Halk Partisinde alışık olduğumuz seçim çalışmasının dışında bir seçim çalışması yaptık. Seçim çalışmalarına MHP ve AKP’nin adaylarından önce başladık. Biz 15 Aralıktan 31 Mart’a kadar çalıştık. 3,5 ay 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri için çalıştık. Seçim çalışmasında prensip olarak dışardan içeriye doğru çalışma yaptık. Daha önce seçimlerde klasik seçim çalışması şekli iç mahallelerden dışarıya doğru çalışılırdı, biz dışardaki mahallelerden içeriye doğru çalıştık. Önce Bahçelievler, TOKİ, Güney Kent oraları çalıştık sonra merkeze çalıştık. Bizim farklı olarak çalışma prensibimiz buydu. Tabii siyaseti çok iyi bilen, Eğitim-Sen’in kurucuları arasında yer alan son derece tecrübeli bir isim olan Yıldırım Kaya gibi bir Genel Başkan yardımcısının olması, bize büyük bir katkı sağladı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili seçtiğimiz Metin İlhan’ında çok ciddi katkıları oldu. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.”

“GENEL BAŞKAN KIRŞEHİR’DE SEÇİMİN KAZANILACAĞINI BİZE GÖSTERDİ”

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bize çok destek oldu diyen İl Başkanı Baran Genç,

“Kazanacağımızdan emindi ve seçime yakın bir zamanda basına verdiği röportajında Kırşehir kelimesini zikretmesi Kırşehir’de seçimin kazanılacağını bize gösterdi. Onun haricinde benim Selahattin beyle 3,5 ay çalışmış olmam, benim kendi çevremi, kendi aşiretimin, aşiret köylerinin de kenetlenmesine sebep olduğunu düşünüyorum. Benim de seçimde böyle bir katkım oldu. Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisinin il ve merkez ilçe yönetiminin değişmesinin de, gençleşmesinin de katkılarının olduğunu düşünüyorum. Ayrıştırmadan, bölgecilik yapmadan, bütün CHP’lilere ulaşmaya çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“SAĞ SOL AYRIMI YAPMAYAN BİR SİYASETÇİ”

Selahattin Bey’in kişisel albenisi bu işin bence %50’sini oluşturdu diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Genç,

“KIRŞEHİR’DE ÖLÜ TOPRAĞIN TEMİZLENMESİNE NEDEN OLDU”

“Oda başkanlığı seçiminde de ben takip ettim. Selahattin Bey’in demokrat yapısını bildiğim için. 25 odanın 23’ünü alıp ezici bir üstünlükle Ticaret Odası Başkanı seçilmişti. Selahattin Bey’in Şöyle bir özelliği var; ticari yaşantısında özellikle sağ sol ayrımı yapmayan bir siyasetçi. Ben daha önceki konuşmalarımın hepsinde söyledim, siyasette eski birisi değil. Siyasette yeni bir yüz fakat ticarette eski bir yüz. İsterseniz istediğiniz kadar seçim çalışması yapın, adayların bugüne kadar ki rüzgarı, yaşantısı bu işte belirleyici oluyor. O yüzden ben Selahattin Bey’in katkısını %50, İYİ Parti ve CHP’nin katkısını da %50 olduğunu düşünüyorum. Oy sayımızı çok artırdık. Cumhuriyet Halk partisi bana göre 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde aday belirleme konusunda çok büyük bir iş başardı. Doğru adayların belirlenmesi Cumhuriyet Halk Partisinin, Kırşehir için konuşuyorum; ölü toprağının temizlenmesine neden oldu”

“BELEDİYE TÜM KIRŞEHİR HALKININ HİZMETİNDE OLAN BİR KURUMDUR”

Belediyenin bir kurumsal alt yapısı vardır, belediye bir devlet kurumudur, aile şirketi değildir vurgusu yapan Genç,

“Belediye belli ailelerin hizmetinde değildir. Belediye tüm Kırşehir halkının hizmetinde olan bir kurumdur ve bunun amiri Selahattin Ekicioğlu’dur. Bundan sonra tüm Kırşehir halkına oy veren vermeyen herkese hitap edecektir. Selahattin Ekicioğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi rozetini çıkardım, yerine bir Türk bayrağı rozeti taktım. O da Cumhuriyet Halk Partisi rozetini bana emanet etti. Bu şu demek oluyor; Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı herkesin belediye başkanıdır. AKP’linin de, MHP’linin de, HDP’linin de belediye başkanıdır. O yüzden biz belediye başkanlığı seçiminde de ayrım yapmadık. Bundan sonra belediye yönetilirken de ayrım yapılmayacak. Bunu Kırşehir halkına iletmek istiyorum. Zaten belediye başkanımız, belediye personeli ile bir toplantı yaptı. Orada da deklare etti. Belediye personeli ben tekrar aday olduğumda bana oy vermek zorunda değil, isteyen istediği partiye oy verir. Başkanımız Partizan tarafının olmadığını göstermiş oldu”

“BELEDİYENİN İŞLEYİŞİNDE HİÇBİR AKSAKLIK OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Şimdi ben il başkanı olarak eski dönemde AKP’nin belediyeyi yönettiği gibi parti olarak belediyeye müdahil olunması taraftarı değilim diyen Başkan Genç,

“Belediye bir kurum. Belediyenin artık amirleri var, müdürleri var, bir belediye başkanı var bu işe onlar müdahil olsun. Ben eski bir belediye meclis üyesi olarak şunu söylemek istiyorum. Toplu taşıma araçları il belediyesinin olmazsa olmazıdır. Belediyenin toplu taşıma aracını kullanması gerekir. Sosyal belediyecilikten bahsediyorsak, halkçı belediyecilikten bahsediyorsak, halkın rahat edebilmesi için, ulaşımın rahat olması için belediye otobüslerinin olması lazım. Toplu taşıma araçları zarar ediyordur, bir düzenleme getirilebilir. Buna kimsenin sözü olmaz ama hiçbir belediye başkanı da ben toplu taşıma aracını kaldıracağım diye bir şey söylemez, Selahattin Bey de bunu söylemiyor. Belediyenin işleyişinde hiçbir aksaklık olacağını düşünmüyorum. Selahattin Ekicioğlu’nun profesyonel bir ekibi var. Bu isimleri biliyorum ama paylaşmam doğru olmaz, belki isimlerde bir iki değişiklik olabilir”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com