Gençlik ve Spor Bakanı Kırşehir’de

19 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
570 defa okundu.
Gençlik ve Spor Bakanı Kırşehir’de

 

Ahi Evran Külliyesi Alanında Düzenlenen 2. Kitap Fuarı Etkinliğinin Açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Gerçekleştirdi.

18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Ahilik Haftası Kutlama programı kapsamında düzenlenen 2. Kitap Fuarı Etkinliğinin açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yaptı. Azerbaycan Milletvekilinin de aralarında bulunduğu fuar açılışında kitap okumanın öneminden bahsedildi. Fuar açılışında Kitap sergisini gezen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, burada bulunan gençlere kitap hediye etti. Kültürümüzü güçlendirmek için çok kitap okumamız gerektiğini anlatan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, konuşmasında şunları kaydetti; “Ahilik haftası başladı. Ahi Evran bizlere, esnafa, ekonomiye güzel dersler veriyor. Çok okumamız ve düşünmememiz lazım. Düşündükten sonra da edindiğimiz bilgileri uygulamamız lazım. İnsanın en yakın dostu olan kitap okuma alışkanlığımızı artırmamız lazım. Okulu, kitap organizasyonu fuarını ziyaret etmemiz lazım. Ben Üniversite de öğrenciyken sahaflar çarşısında çok zaman geçirirdim. Eski ders kitaplarını alır okurdum. Okumaktan büyük keyif alırdım ve hâlâ öyle. Kültür çok önemli. Kültürümüzü güçlendirmemiz lazım. Bilimde, sanatta, kültürde başarılı olması lazım. Ahi Evran Gençlik Kampımızı ziyarete geldim. Gençlere kültürümüzü değerlerimizi doğa ile bir araya, gelmeyi, birbirleriyle kaynaştığı güzel bir ortamda gençlerimizi ziyaret ettik” dedi.

TOPLUMUN KALKINMASINDA EN ÖNEMLİ ŞEY

Kitap dünyada ki en iyi dosttur diyen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, “Kitap toplumun kalkınmasında en önemli şeydir. Kırşehir’imizin böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması burada ki çocukların daha çok okumasına kitap ile dostluk etmesine neden olacak. Azerbaycan’ı da buraya davet ettiğiniz için gurur duydum. Kardeş bir milletin Devletiyiz. Davet ettiğiniz için birlikte olduğumuz için çok mutluyum” diye konuştu.

 

Haber Serhat Erdoğan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN