Gençlik Spor Merkezi’nden ‘Demokrasi Bayramı’ fotoğraf sergisi

5 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
433 defa okundu.
Gençlik Spor Merkezi’nden ‘Demokrasi Bayramı’ fotoğraf sergisi

KIRŞEHİR VALİLİĞİ VE BELEDİYE'NİN DESTEĞİYLE GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘DEMOKRASİ BAYRAMI’ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir Valiliği ve Belediye’nin desteğiyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Demokrasi Bayramı’ fotoğraf sergisi açıldı.
15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleştiği gün tankların halkın üzerine sürülmesi ve halkın dik duruşunun anlatıldığı fotoğraf sergisi Kırşehir’de açıldı. Fotoğraf sergisinin açılışının ardından Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile birlikte Cacabey Meydanı’na gelen Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Türk milletinin ülkenin bölünmesine asla müsaade etmediğini söyledi. Vali Şentürk yaptığı konuşmada, “Rabbim, hainlerden yana değil. Anadolu’nun erenleri Ahi Evranlar, Aşıkpaşalar, Hacı Bektaşi Veliler, Süleyman Türkmaniler, Ahmedi Gülşehriler onlardan yana değil. Gençlik Spor Merkezi’nin hazırladığı sergide darbeye karşı duran, tanklara karşı göğsünü geren, kendini siper eden, tankların altına yatan, daha nice nice kahramanlar var ki onlar da Çanakkale kahramanları gibi kutsal vazife yaptılar. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, tarihin altın sayfalarına işlendiler. Bu fotoğraflar, bir tarihin belgeleridir, şahitleridir” dedi.
Belediye Başkanı Bahçeci ise, halkın siyasi ayrım olmaksızın alanda demokrasiye sahip çıktığını ve hainlere karşı ortak tepki dile getirdiğini demokrasi nöbetleri ile gösterdiğini ifade etti.
Demokrasi alanında halka kek, su ve çay ikramı da yapılırken, demokrasi nöbetini hiç bırakmayan bedensel engelli bir vatandaşa da Belediye Başkanı Bahçeci ve Vali Şentürk altın hediye etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN