GENÇLİK MERKEZİ AKADEMİSİ DEVAM EDİYOR

1 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
231 defa okundu.
GENÇLİK MERKEZİ AKADEMİSİ DEVAM EDİYOR

genclik-merkezleri-akademis_1              Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Tarafından Yürütülen Akademi Gençlerin Buluşma Noktası Haline Geldi.

 

Gençlik merkezleri akademisi başlığı altında başlatılan çalışmalarla yeni bir dönem başladı. Gençlerin odak noktada olduğu faaliyetler için 6 farklı tema Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce belirlendi. Bu temalar; Değerler, dil eğitimleri, dini ilimler, inovasyon, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyelerinden oluşmakta olduğu söylendi. Atölyelerde faaliyetler belli bir müfredat programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

DEĞERLER ATÖLYESİ:

Değerler atölyesinde gençler manevi değerlerimizi gençlik merkezlerinde yaşayarak, gözleyerek ve hissederek öğrenme imkânı bulacak. Değerler atölyesinde, değerler eğitimi, İslam ve ahlak düşüncesi, İslamofobi, Türk-İslam bilginleri, medeniyetimizin mimarları, Anadolu’nun manevi kandilleri başlıkları altında faaliyetler yürütülüyor.

DİL EĞİTİMLERİ ATÖLYESİ:

Dil eğitimleri atölyesinde ise geleceğin Türkiyesini inşa ederken daha donanımlı bireyler olmaları için gençlere İngilizce, Arapça yanı sıra onların geçmişimizle bağlarını daha da kuvvetlendirmek için Osmanlıca kursları düzenliyor.

DİNİ İLİMLER ATÖLYESİ:

Dini İlimler Atölyesinde ise İslam dininin insanlığa sunduğu güzellikleri gençler, alanında ehil kişilerden öğreniyorlar. Atölyede, Kur’an-ı Kerim ve Meali, Resulullah’ın (SAS) Hayatı, Temel Dini Bilgiler, Peygamberler Tarihi, Temel İlmihal Bilgisi eğitimleri veriliyor.

İNOVASYON ATÖLYESİ:

Girişimci, yeniliğe açık, bilimsel gelişmeleri takip eden bir neslin yetişmesi için kurulan inovasyon atölyesinde gençlere yepyeni imkânlar sunuluyor; girişimcilik, inovasyon, sosyal medya, medya akademisi çalışmaları yapılıyor.

SOSYAL BİLİMLER ATÖLYESİ:

Sosyal bilimler atölyesinde farklı alanlarda ufuk açıcı eğitimler veriliyor. Yakın Tarih, Türk Edebiyatı, Dış Politika, Vatandaşlık Bilinci, Siyasal ve Sosyal Yapı, Gençlik ve Gençlik Katılımı, Şairler ve Yazarlar, Edebiyatımıza Yön Verenler, başlıklarında faaliyetler gerçekleştiriliyor.

KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYESİ:

Gençlik merkezlerine gelen gençler, kişisel gelişim atölyesinde kendilerini her alanda yetiştirerek bir adım öne geçiyorlar. Drama, İletişim, Diksiyon, Liderlik, Hitabet, Adab-ı Muaşeret eğitimleri alıyorlar.

Gençlik Merkezleri Akademi Çalışmaları ile;

“Gençlere rehberlik ve danışmanlık yapılmakta.”

”Gençlerin milli ve manevi değerlere sahip olması amaçlanmakta.”

“Gençlerin olaylara, çevreye ve diğer bireylere karşı olan tutum ve davranışlarda insani, ahlaki, kültürel ve toplumsal duyarlılığının arttırılmasına katkı sağlanacak.”

“Nicelikten önce niteliğe önem verilmekte.”

Yapılacak faaliyetler ve verilecek eğitimler belirli bir müfredat kapsamında yürütülmekte olup gençlerin daha aktif olduğu üniversite kulüpleri mantığıyla işleyişi sağlanmaktadır.

Tüm gençlerimizi bu akademide yerlerini almasını bekliyoruz.  Ülkemiz ancak donanımlı bir gençlik sayesinde hedeflerine ulaşabilecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN