Gençlik Hizmetleri Olarak Kapımız Tüm Kulüplere Açık

6 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
349 defa okundu.

Emre Aslan Kışın spor yapılması gerektiğini söyledi

ESKİ Müdür Şaban Güneş’in yerine göreve geldikten sonra spor alanında birçok yeniliklerle yaparak spora teşvik eden Emre Aslan, kışın spor yapmalarını isterken, spor yapacak her vatandaşlarımıza ve kulüplerine kapılarının açık olduğunu söyledi. Aslan, yaptığı açıklamada, okulların açılmasıyla anne ve babaların, gençlerin spor yapabilmesi için en iyi şekilde değerlendirilmesi konusunda, çocuklarını yönlendirmelerini istedi.  Okulların kapanmasıyla her öğrencinin tatili hak etmiş olacağını ifade eden Asla, “Eğitim açısından tatil, tam bir dinlenme sağlanması anlamına gelir. Ancak, 3 ay sürecek uzun yaz tatilinin boş oturularak ve hiçbir iş yapılmadan geçirilmesi söz konusu dahi olamaz. Özellikle tatil döneminde, öğretmenlerin gözetiminden ve denetiminden de uzaklaşan öğrenciler, bir anda kendilerini büyük bir boşlukta bulur. Bu boşluk döneminde, anne ve babaların çocuklarına daha fazla zaman ayırması gerekir. Kısacası, uzun tatil döneminin hem eğitim, hem de dinlenme açısından en iyi şekilde değerlendirilmesi için öğrencilerin ilgi alanlarına göre belirli işleri yapmaya yönlendirilmesi doğru bir davranıştır. Değişik spor branşları da tatil döneminin değerlendirilmesi açısından önemli bir fırsat.
Anne ve babalar, çocuklarının ilgi alanları ve yeteneklerini de göz önünde bulundurarak uygun bir spor branşına yönlendirmeleri gerekir. Bu anlamda, her yıl olduğu gibi bu yıl da açacağımız il spor merkezleri, tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen öğrenciler için önemli bir fırsat olacaktır” ifadelerini kullandı.
Aslan, sporun öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu, eğitimin başarısının artmasına katkı sağladığını vurguladı.
‘ÇEŞİTLİ BRANŞLARDA SPOR EĞİTİMİ VERECEĞİZ’
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçelerde ‘Spor Merkezleri’ adı altında çeşitli branşlarda eğitim çalışmaları yapacaklarını dile getiren Aslan, şu bilgileri verdi:
‘Spor merkezlerimizde 24 Haziran’da başlayacak olan Yaz Spor okulları için çeşitli branşlara da kayıtlar halen devam ediyor. Gençlerimiz ve yarınlarımız olan çocuklarımız Yaz okullarında özellikle spor aktiviteleriyle eğleniyor ve öğreniyorlar. Bu aktiviteler esnasında arkadaşlarıyla farklı iletişim kurarak iletişim kurma yeteneklerini de geliştirmek için fırsat yakalıyorlar. Çocuklar evde ya da tatil yerlerinde bile olsa denemeye fırsat bulamayacakları şeyleri yaz okullarında yapabiliyorlar. Havuza girmek, arkadaşlarıyla piknik yapmak, bahçede her gün oynamak, kurabiye yapmak vb. Sizce bunlar evde yapılabilir mi? Bazılarını evde yapabilme imkânları olsa bile kendi yaşıtlarıyla olamadıkları için yeterli keyfi alamayacaklardır. Kendi yaş grupları ile bu deneyimleri kazanırken de kişilik, sosyal ve dil gelişimi açısından da faydasını göreceklerdir. Yaz okulunda pek çok aktiviteyle liderlik, yaratıcılık ve çocukların kendilerine olan özgüvenleri artacaktır. İnsanlarla olan iletişimleri ve takım çalışmasına yatkınlıkları gelişecektir. Çocuklar bu süreçte kendini doğru ifade etme kabiliyeti kazanır. Kişiliklerinin gelişmesine çok önemli bir katkı sağlayacaktır. Tüm bu aktivitelerin yanı sıra çocukların yaz okulundan hafızalarına rengârenk anılar kalacak ve keyifli mutlu bir yaz geçirmiş olacaklardır. Hem eğlenecekler, hem öğrenecekler hem de büyümeye devam edecekler.
2016 yılında 7 bin öğrencimize çeşitli branşlarda spor eğitimi verdik. Bu yıl amacımız bu sayıyı 10 bine çıkartabilmek. Spor eğitimi, spora yeni yeteneklerin kazandırılması bakımından da son derece önemli. Kırşehir’de şu anda salon sporlarında kayıtlı sporcu sayımız bir hayli fazla.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN